• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Deste deste para videoları paylaşılan kişi AKP’li belediye personeli çıktı: Maaşı asgari ücretin ‘birazcık’ üzerindeymiş

Deste deste para videoları paylaşılan kişi AKP’li belediye personeli çıktı: Maaşı asgari ücretin ‘birazcık’ üzerindeymiş
0 0

AKP’nin genel merkezinde büro personeli olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu’nun kokain çektiği görüntüyü ortaya çıkaran Twitter hesabı bu kez cumhurbaşkanı koruması olduğu öne sürülen Hakan Tek adlı kişiye ait paylaşım yapmıştı.

7 Nisan 2021 Çarşamba 23:28

Tek’in sanılanın aksine Erdoğan’ın koruması değil AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğu ortaya çıktı. 

 

Sözcü’nün haberine göre, Hakan Tek’in AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi çalışanı olduğu ve asgari ücretin biraz üzerinde maaş aldığı öğrenildi. 

 

Tek, paylaşımlarının ardından gözaltına alındı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve bazı AKP'lilerle fotoğrafı ortaya çıkan Hakan Tek'in sosyal medyada hızla yayılan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın koruması H.T. para saçıyor” paylaşımlarının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Hakan Tek'in Cumhurbaşkanlığı'nda yakın koruma olduğu iddiasının asılsız olduğunu belirtilerek, 1989 doğumlu şahsın Kayseri’deki evinde “kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

 

Hakan Tek'in Kültür ve Sosyal İşlerde afiş, kitap gibi işlerde çalıştığını belirten Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, şunları söyledi:

 

“Uzun yıllardır belediyemizde çalışan Hakan Tek, son 3 yıldır da birimimizde çalışan 150 personelden birisi. Hakan Tek son 12 aydır birimimizde afiş, kitap vb. işler yapıyor. Bundan 1,5 yıl önce de yine dairemizde kitap ve afiş gibi malzemelerin dağıtımını belediyemize ait araçla gerçekleştiriyordu. Maaşı asgari ücretin birazcık üstünde.”

 

Hakan Tek'in sosyal medyada paylaştığı videolarla ilgili de konuşan Özgöncü,  videolarda görünen para ve lüks araçların Tek’e değil bir arkadaşına ait olduğunu öne sürdü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha