• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dilipak: Hırsızlar itibar görüyorsa korkularımız gerçek olacak, kaybedeceksiniz

Dilipak: Hırsızlar itibar görüyorsa korkularımız gerçek olacak, kaybedeceksiniz
0 0

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi AKP’de en büyük tedirginlik, ekonomideki kötü gidişat. Vatandaşın, krizin faturasını iktidara keseceği yorumları yapılırken özellikle İstanbul ve Ankara’da dengelerin değişebileceği konuşuluyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 13:28

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da son dönemde AKP'ye yönelik ağır eleştiriler ve “Kaybedecek” iması yapan isimlerden. 

 

Tüm taşların yerinden oynayacağını ve ülkeyi zor günlerin beklediği görüşünü dile getiren Dilipak, son yazısında, “beka” tartışmasına eğiliyor ve “Hırsızlar itibar görüyorsa korkularımız gerçek olacak, kaybedeceksiniz” mesajını veriyor.

 

Beka konusunun bir sorun olarak algılanamayacağını söyleyen Akit yazarı, “Eğer ‘Beka sorunu’ diye bir şeyi tartışıyorsanız, önce biz bu noktaya nasıl geldik onu tartışmamız gerek. Tehdidi hep dışarıda aramak yerine ‘Biz nerede yanlış yaptık’ sorusunu sormamız gerek. Unutmayalım ki, karanlık aydınlığın yokluğudur” görüşünü dile getiriyor ve şöyle devam ediyor:

 

“Bizi bu tür tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya bırakan şey sadece düşmanlarımızın hilelerinin keskinliği değil, kendi cahillik, korkaklık, hainliğimiz sebebi iledir.”

 

Bir ülkede adaletin olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Dilipak, düşüncelerin özgürce ifade edilebildiği yerde insanların, kovulsalar da bir yere gitmeyeceklerini kaydediyor. Türkiye’nin bu konularda bir öz eleştiri vermesi gerektiği mesajını ileten yazar, “Biz bunlar olduğu zaman güçlendik, bunları kaybettiğimizde ise çöktük” diyor.

 

“Namuslu insanlar namussuzlardan daha cesur değilse, söyleyeyim, bu hedefinize ulaşamayacaksınız” diyen Dilipak, “Korkularımız gerçek olacak. Rüşvetçiler, torpilciler, hırsızlar itibar görüyor, erdemli insanlar horlanıyorsa kaybedeceksiniz” ifadesini kullanıyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha