• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dışişleri Bakanlığı: Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'in açıklamasını memnuniyetle karşılıyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'in açıklamasını memnuniyetle karşılıyoruz
0 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye yapılan barbar terör saldırısını lanetliyorum" dedi.

15 Mart 2019 Cuma 11:31

Dışişleri Bakanlığı, Yeni Zelanda'daki cami saldırılarına ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye gerçekleştirilen saldırılarda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu hunhar saldırıları şiddetle lanetliyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına ve Yeni Zelanda halkına taziyelerimizi iletiyoruz. Yeni Zelanda Hükümeti'nin, İslamofobi motifli olduğu anlaşılan bu saldırılara ilişkin soruşturmayı etkin şekilde yürüteceğine ve failleri bir an önce adalet önüne çıkaracağına inanıyoruz. Bu bağlamda, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in yapmış olduğu açıklamayı memnuniyetle karşılıyoruz" denildi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Twitter hesabından, "Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye yapılan barbar terör saldırısını lanetliyorum.Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırıda sadece faillerin değil Batı’da çığ gibi büyüyen İslam karşıtlığını ve nefreti körükleyen siyasilerin ve medyanın da aynı derecede sorumluluğu vardır." dedi.

 

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha