• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Diyarbakır'da kayyım eylemine katılan Barış Atay: Bu gayrımeşru saldırıyı püskürtmek zorundayız

Diyarbakır'da kayyım eylemine katılan Barış Atay: Bu gayrımeşru saldırıyı püskürtmek zorundayız
0 0

Diyarbakır'da, Büyükşehir Belediye Başkanlığına kayyım atanması Bugün Yenişehir Ofis AZC Plaza önünde yapılan oturma eyleminde protesto edildi.

22 Ağustos 2019 Perşembe 14:17

Eyleme, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardmıcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay da destek olmak amacıyla katıldı.

 

Atay, HDP ile ittifaklarını her alanda sürdüreceklerini vurguladı.

 

Atay “Bundan sonraki süreçte HDP’yi kriminalize ederek, her türlü kaba kuvvet ve saldırıyı meşru görerek ama Batı’ya sözümona hiçbir saldırıyı hoş görmeyerek fakat ormanların yakılmasını göz yumarak ve alt yapı çalışmalarını yeni seçilmiş belediye başkanlarına yıkarak, bir şekilde yok sayan iktidara karşı direnerek bu gayrımeşru saldırıyı püskürtmek zorundayız." dedi.

 

Dolmuş yakılmasına tepki

 

HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özso da kayyuma karşı her gün eylem ve etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Halkımızla belediye başkanlarımızla birlikte kayyumu protesto ediyoruz. İşgal mantığını ret ediyoruz” diye konuştu.

 

Özsoy, dün Kayapınar ilçesinde bir dolmuşun yakılmasına tepki gösterdi ve "Bunu kabul etmiyoruz. Halkın malına zarar vermek bizim siyasetimiz değil, çok haklı bir durumdayız. Kayyum atanmış, sonuna kadar meşru olduğumuz bir zemindeyiz." ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha