• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Diyarbakır HDP il binasına polis baskını: 25 kadın gözaltına alındı

Diyarbakır HDP il binasına polis baskını: 25 kadın gözaltına alındı
0 0

TJA aktivistlerinin 3 günlük açlık grevi başlattığı HDP Diyarbakır il binasına polislerce baskın düzenlendi. Baskında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

10 Aralık 2018 Pazartesi 17:38

Kürt Kadın Hereketi (TJA) bileşenleri Diyarbakır ve Van'da basın açıklaması yaparak açlık grevinin 33. gününde olan tutuklu HDP Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven'e destek olmak amacıyla üç gün sürecek bir açlık grevi eylemi başlattıklarını duyurdu.

 

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri açlık grevinin devam ettiği Diyarbakır İl Binasına baskın yaptı ve aralarında Barış Anneleri, HDP ve DBP'li kadınların da yer aldığı 25 kadını gözaltına aldı.

 

Leyla Güven, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin kaldırılması talebiyle 33 gün önce tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Cezaevi'de açlık grevine girmişti.

 

Bugün sabah saatlerinde HDP Diyarbakır İl binasında yapılan basın açıklamasında HDP Diyarbakır milletvekili Remziye Tosun "Tecrit sadece Öcalan üzerinde değil; kadınlar, gençler ve toplum üzerinde" demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha