• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Doğu Perinçek’ten AKP’ye tepki: Türkiye iflas noktasına geldi

Doğu Perinçek’ten AKP’ye tepki: Türkiye iflas noktasına geldi
0 0

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten hükümete ekonomi eleştirisi geldi. Doğu Perinçek, AKP’yi eleştirerek, "Türkiye iflas noktasına geldi" dedi.

16 Temmuz 2020 Perşembe 12:13

Orhan Sarıkaya'nın YouTube programına katılan Doğu Perinçek, Türkiye'nin 500 milyar dolara yaklaşan bir dış borcu olduğunu ve bu borcun büyüdüğünü söyledi. Perinçek, “Her yıl ciddi bir dış ticaret açığı, ödemeler açığı var. Ve dış borç da bu yüzden büyüyor. İflas noktasına geldi. Üzerine koronavirüs bizi zor durumlarla karşı karşıya bıraktı. İşsizlik artıyor. Biz Türkiye'nin buradan üretim devrimiyle çıkacağı kanısındayız" ifadelerini kullandı.

 

Perinçek, "Cumhur İttifakı içerisinde yer alma ihtimaliniz var mı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: 

 

"Biz destekçi olmayız ama Türkiye'yi yönetmekte sorumlulukları paylaşırız. Biz destekçi bir parti değiliz. Biz Türkiye'yi yönetmek için kurulmuş bir partiyiz ve şimdi Türkiye artık bu şekilde devam edemeyeceği böyle gitmez denilen bir noktaya geldi. Vatan Partisi'nin katıldığı hükümetlerle Türkiye buradan çıkabilir. O bakımdan biz böyle 'sizi destekleyelim' falan diye bir anlaşmaya gitmeyiz.”

 

Doğu Perinçek “Ama beraber Türkiye'yi yönetmeye var mıyız?” diye sordu ve şunları söyledi:

 

“Bizim Vatan Partisi'nin bu konuda çok önemli bir birikimi vardır, katkıları vardır, kadroları vardır, gençliği vardır. Zaten Türkiye, Vatan Partisi'nin önümüze koyduğu programa bir bir gelmektedir, uygulamaktadır. Beraber Türkiye’yi yönetmeyi kabul ediyorsanız, biz varız deriz. Sırf böyle destek, biz omuzlarımızda taşıyacağız, arkadan destekleyeceğiz falan biz bunlara yokuz, beraber Türkiye'yi yönetiriz.”

 

“Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklifi gelse düşünceniz ne olur?” sorusuna ise Perinçek, "Bizim partiden şu veya bu kimsenin şu veya bu görevi alması değil. Beraber ortak program olduğu zaman beraber yönetiriz. Ortak program derken biz kendi programımızı dayatmıyoruz. Türkiye'nin önünde bir üretim devrimi mecburiyeti var” yanıtını verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha