• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Düzce'de sel ve heyelan: Kayıp 7 kişiden birinin cansız bedeni bulundu

Düzce'de sel ve heyelan: Kayıp 7 kişiden birinin cansız bedeni bulundu
0 0

Düzce'de aşırı yağmur nedeniyle dereler taştı, bazı köy yolları heyelan nedeniyle kapandı, mahsur kalanlar helikopterle kurtarıldı. Sel nedeniyle Esmahanım Köyü'nde 7 kişi kayboldu. Kayıp kişilerden birinin cansız bedeni dere yatağında bulundu.

19 Temmuz 2019 Cuma 17:55

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada, Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyü arasında dere yatağında bir kişinin cesedinin bulunduğu belirtildi. 

 

Bir kadına ait olduğu öğrenilen cesedin sağlık ekiplerine teslim edildiği bildirildi. 

 

Esmahanım köyünde kaybolan, Cengiz (53), Fatma (42) ve Kağan Töngel (3), anne Nilgün (39) ile kızları Funda (9), ikiz olan Sanem ve İlayda Sinem Kaplan (7) için AFAD, Türk Kızılay, jandarma, İl Özel İdaresi, 112 Acil Servis, UMKE, gönüllü kurtarma ekipleri ve eğitimli köpekler karadan, helikopter ve İnsansız Hava Aracı (İHA) ile de havadan arama-kurtarma çalışması yürütülüyordu.

 

Düzce genelinde önceki gün başlayan yağışlar nedeniyle Akçakoca, Gölyaka ve Cumayeri ilçeleri ile bağlı köylerde sel, su baskını ve heyelanlar meydana gelmiş, kaybolan 4'ü çocuk 7 kişiyi arama çalışmaları başlatılmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha