• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ege’de sığınmacı teknesi battı: KHK’lı savcı ve hakim öldü, 3 kişi kurtarıldı

Ege’de sığınmacı teknesi battı: KHK’lı savcı ve hakim öldü, 3 kişi kurtarıldı
0 0

Türkiye’den kaçak yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan ve içinde kaptan dahil 5 kişinin bulunduğu sürat teknesi alabora oldu. Bir erkek ve bir kadın hayatını kaybetti, 3 kişi ise Yunan sahil güvenliğince kurtarıldı.

3 Aralık 2021 Cuma 22:22

Ege Denizi’nden Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan bir sürat teknesinin batması sonucu 2 sığınmacı yaşamını yitirdi. Yunan medyasındaki haberlere göre olay dün gece Kos adasının kuzeydoğusunda meydana geldi. 5 yolcuyu taşıyan sürat teknesinin alabora olması sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi ise sağ kurtarıldı.

 

Yunan Sahil Güvenlik Komutanlığından alınan ilk bilgilere göre olay Perşembe gecesi saat 01.00 ile 02.00 arasında meydana geldi. Biri kaçakçı 3 erkek kurtarılırken, bir erkek ve bir kadın ölü olarak denizden çıkarıldı. Yunan medyasına yansıyan haberlere göre ölen kişiler Kos’taki bir hastaneye götürüldü. Olayın meydana geldiği deniz alanının yüksek dalgalara sahip olduğu bilgisi de haberlerde yer aldı.

 

HEPSİ KHK’LI

 

Kronos’un Yunanistan kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, Türkiye’den sürat teknesi ile Yunanistan’a sığınmak isteyenlerin biri savcı ile hakim eşi, diğerler iki kişinin de KHK’lı hakim olduğu öğrenildi.

 

Kazada KHK’lı evli çift savcı İ.G. ve hakimN.G. boğularak can verdi. KHK’lı hakimler M.Ç. ve İ.T.A. ile kaçakçı ise Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince sağ kurtarıldı.

 

OLAY NASIL OLDU

 

Kazanın gece yarısı Yunanistan’ın Kos adasına doğru hareket eden sürat teknesinin Yunan Sahil Güvnlik ekiplerince farkedilmesi üzerine kaçakçının Türkiye yönüne doğru hızlı dönüş yapmasıyla meydana geldiği bildirildi. Geriye dönen sürat motoru kaptanı zikzaklar çizerek Türkiye yönüne doğru hareket etti. Ters dalgaya yakalanan sürat motoru takla attı ve kaza meydana geldi. Olay yerine ulaşan Yunan Sahil Güvenlik ekipleri kaçakçı ve iki hakimi sağ olarak kurtarırken evli savcı ve hakim çift hayatını kaybetti.

 

HAYATINI KAYBEDEN SAVCI VE HAKİM ÇİFT KİMDİR?

 

Boğularak hayatını kaybeden Savcı İ.G., KHK’yla mesleğinden ihraç edilmişti. Harran ve Osmaniye’de görev yapan Gündüz, 2016 yılında Harran’da tayini çıkması nedeniyle düzenlenen etkinlikte, “Yaklaşık 2 yıldır Harran Adliyesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptım. Harran’dan çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. İnşallah ilçeye faydalı olabilmişimdir” demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha