• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ekrem İmamoğlu haçı koparılan kiliseyi ziyaret etti: Hepimize yapılmıştır

Ekrem İmamoğlu haçı koparılan kiliseyi ziyaret etti: Hepimize yapılmıştır
0 0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçtiğimiz günlerde kapısının önündeki haçın koparılmasıyla gündeme gelen Kuzguncuk’taki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne ziyarette bulundu.

30 Mayıs 2020 Cumartesi 15:34

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz hafta kapısındaki haçı koparılan Kuzguncuk’taki Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’ne, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile birlikte ziyarette bulundu.

 

Gerçek Gündem'in haberine göre her iki başkan, Kilise Vakfı Başkanı Edvard Ayvazyan’dan olayla ilgili bilgi aldı. Olaydan duydukları üzüntüyü dile getiren Ayvazyan, yerinden koparılan haçın bulunduğu ve yerine monte edildiği bilgisini paylaştı.

 

Kendilerinin de üzüntülü olduğunu belirten İmamoğlu, duygularını, “Dua edin bize. Hem sağlığımıza hem başarılarımıza, bu şehrin güzelliğine dua edin. Bütün cemaatinize sevgilerimizi, saygılarımızı iletin. Geçmiş olsun. Bir aradayız. Bir ibadethaneye yapılmış bir hareket, hepimize yapılmıştır; hangi inançtan olursa olsun” sözleriyle dile getirdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha