• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ekşi Sözlük'ten tartışma yaratan Yeni Zelanda yorumu için açıklama: Paylaşım silindi, hesap kapatıldı

Ekşi Sözlük'ten tartışma yaratan Yeni Zelanda yorumu için açıklama: Paylaşım silindi, hesap kapatıldı
0 0

Ekşi Sözlük'te bir kullanıcının Yeni Zelanda'da camiye düzenlenen saldırı için "Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" yorumu tepki çekti.

15 Mart 2019 Cuma 17:24

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı esnasında düzenlenen saldırı sonucu 49 kişi yaşamını yitirdi. Dünyayı sarsan saldırı sonrası Ekşi Sözlük de konuyla ilgili başlık açıldı.

 

Bu başlık altına yapılan bir yorumda "Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" ifadeleri kullanıldı.

 

Ekşi Sözlük'te tepki çeken Yeni Zelanda yorumu

 

EKŞİ SÖZLÜK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

 

Sosyal medyada tepki çeken yorumla ilgili Ekşi Sözlük'ten bir açıklama geldi. Terör saldırısının kınandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

 

Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu konuyla ilgili hakkımızda paylaşılan yalan ifadeler nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır.

 

Ekşi Sözlük açıklaması

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha