• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

El-Bab'daki bombalı saldırı sonrası 'TSK'ye tepki' protestoları

El-Bab'daki bombalı saldırı sonrası 'TSK'ye tepki' protestoları
0 0

Suriye'nin kuzeyinde Türkiye destekli cihatçılar tarafından kontrol altında tutulan El-Bab ilçesinde meydana gelen bombalı saldırı sonrası sıcak gelişmeler yaşanıyor.

18 Kasım 2019 Pazartesi 12:57

20'ye yakın sivilin hayatını kaybettiği saldırı sonrası failin yakalandığı iddiası ile 100'lerce El Bab halkının toplanarak failin kendilerine verilmesi ya da kent meydanında idam edilnesini talep ettiği haberleri sosyal medyaya yansıdı.

 

Bombacının bulunduğu iddia edilen merkez karakolunun basıldığı ve bazı zırhlıların tahrip edilerek evrakların yakıldığı söyleniyor.

 

 

Buradaki sloganlarda, Ahrar şarkiye grubunu (halka kötü davranmakla) ve TSK'yi (halkı koruyamamakla) hedef alındığı ifade ediliyor.

 

Yine sosyal medyadaki iddiaya göre karakol baskını, Suriye Milli Ordusu tarafından zor kullanılarak dağıtıldı.

 

 

Alhadath televizyonu ise, patlamadan sonra Bab kentindeki insanların, Türkiye karşıtı sloganların atarak protesto gösterileri düzenlediğini söyledi.

 

Haberde aktarılana göre gösterilerde “Türkiye Bab’dan çıksın” slogan atıldı.

 

İktidar medyasında ise tam tersi protestolar olduğu ileri sürülüyor. 

 

A Haber'in İngilizce servisi A News'in haberinde saldırının YPG tarafından düzenlendiği iddia edilirken El-Bab kasabası sakinlerinin bu nedenle protesto gösterileri düzenledikleri ileri sürülüyor.

 

A News haberinde de halkın karakol binasının önünde toplandığı ve sorumluları adalete teslim etmeye çağırdığı aktarılıyor.

 

Ancak burada protestolarda TSK'ye tepki sloganlarından bahsedilmiyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha