• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Elbistan'da annesi tutuklanan sağır-dilsiz Ahmet Kısa: Sesimi duyun, çünkü ben sizinkini duyamıyorum

Elbistan'da annesi tutuklanan sağır-dilsiz Ahmet Kısa: Sesimi duyun, çünkü ben sizinkini duyamıyorum
0 0

HDP'nin Elbistan ilçe yönetiminde yer aldıkları gerekçesiyle tutuklanan 70 yaşındaki Ali Kısa ve 65 yaşındaki Elif Kısa'dan geriye, iki engelli yetişkin evlat kaldı. Aile avukatının yaptığı itiraz üzerine baba Ali Kısa serbest bırakıldı.

7 Aralık 2019 Cumartesi 09:35

Kısa ailesinin işitme engelli çocuğu Ahmet Kısa, Twitter'da  yaptığı paylaşımda "Merhaba benim adım Ahmet Kısa. İşitme engelliyim. Ressamım. Zihin engelli bir abim var. Dünya Engelliler Günü'nde annem ve babam tutuklandı. Şimdi evde yalnızız. Lütfen sesimi duyun çünkü maalesef ben sizinkini duyamıyorum" dedi. Ahmet Kısa sonraki paylaşımlarında "Bizim hiç suçumuz yok. Annemi ve babamı istiyorum. Onlar bir şey yapmadı. Gizli tanık yalan söylüyor" ifadelerini kullandı.

 

kisa ailesi

Kısa ailesi tutuklanmadan biraz önce zihinsel engelli oğulları İsmail Kısa'yla

 

Kısa anne ve babasına dair ise şu cümleleri kurdu: "Annem ve babam barışı seviyor. Doğayı seviyor. Ben de doğayı seviyorum. Tablolarımın çoğu doğa resmi. Benim annem babam suçsuz. Onları bırakın."

 

ahmet kısa

İşitme ve konuşma engelli Ahmet Kısa

 

Zihinsel engelli ağabeyini Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürdüğünü söyleyen Ahmet Kısa "Annemi babamı gördük, çok sevindiler, annem babam birbirlerinin elini tuttu. Annem ve babam hasta onları bırakın, onlar HDP'li, onlar terörist değil" dedi.

 

Ahmet Kısa Twitter hesabından hem kendisinin hem de ağabeyinin engelli raporlarını da paylaştı.

 

r

 

Aile avukatının yetkili mercilere yaptığı itiraz üzerine baba Ali Kısa serbest bırakıldı, anne Elif Kısa’nın itirazı ise reddedildi. Ahmet Kısa, babasının serbest bırakılmasını şu sözlerle duyurdu:

 

"Yaşasın yaşasın babam bırakıldı şimdi yolda eve geliyor.ama annemin itirazı reddedilmiş.annem hiç bir şey yapmamış.annem suçsuz annem hasta.annemi bırakın.sahip çıkan herkese teşekkürler."

 

KAYNAK: AHVAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha