• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Elektriği kesilen Yavuz Selim Camii'nin aboneliği iptal edildi

Elektriği kesilen Yavuz Selim Camii'nin aboneliği iptal edildi
0 0

İstanbul'daki Yavuz Selim Camii'nin ısıtma giderlerinden doğan borcu nedeniyle elektriği kesildi. Aboneliği de iptal edilen caminin elektrik sayacı söküldü.

14 Kasım 2018 Çarşamba 21:36

Yeni Şafak'ın haberine göre, İstanbul'un en büyük camilerinden biri olan Fatih'teki Yavuz Selim Camii'nde elektrik kesintisi yaşanıyor. CK Enerji Boğaziçi Elektrik ekiplerince borcu nedeniyle elektriği kesilen caminin, aboneliğinin de iptal edildiği öğrenildi. Cami görevlileri, camiyi ısıtamadıklarını ve cemaatin ciddi manada mağdur olduğunu vurguladı.

 

Camilerin bazı giderleri devlet ve belediyeler tarafından karşılanırken cami içinin ısıtılması konusunda ise farklı bir sayaç ve elektrik aboneliği gerekiyor ve ısınma giderleri cami bütçesinden karşılanıyor.

 

SAYAÇ VE KABLOLAR SÖKÜLDÜ

 

Birkaç aydır fatura ödenmeyen camiye gelen BEDAŞ görevlileri caminin elektriğini kesti, ardından caminin elektrik aboneliğini de iptal ederek sayacı ve kabloları söktü.

 

YENİDEN ABONELİK PARASI İSTENDİ

 

Cami cemaatinin borcu ödemek istemesi üzerine ise Boğaziçi Elektrik'ten kendilerine yapılan açıklamada, aboneliklerinin iptal olduğu, bu nedenle yeniden para yatırarak abone olmaları gerektiği bilgisi verildi.

 

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha