• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Emniyet, atamalardaki Menzil etkisini yazan Tolga Şardan hakkında suç duyurusunda bulundu

Emniyet, atamalardaki Menzil etkisini yazan Tolga Şardan hakkında suç duyurusunda bulundu
0 0

Emniyet Genel Müdürlüğü, T24 yazarı, gazeteci Tolga Şardan hakkında suç duyurusunda bulundu.

15 Kasım 2019 Cuma 11:02

Yapılan açıklamada, suç duyurusunun içeriğine değinilmezken, “Son günlerde asılsız, mesnetsiz, karalama amacı güden iddia ve iftiralarda bulunan gazeteci Tolga Şardan hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. Şardan, kısa süre önce, “Emniyette neler oluyor?” başlıklı yazısında Menzil cemaatinin emniyet atamalarındaki etkisini kaleme almıştı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, Şardan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Açıklamada, Şardan’ın hangi yazısı için suç duyurusunda bulunulduğu ise belirtilmedi.

 

Şardan, T24’deki “Emniyet’te neler oluyor?” başlıklı yazısında, tarikatların emniyet atamalarındaki etkisini kaleme almıştı.

 

Şardan, yazısında emniyet içerisinde, Nurcu akımdan gelen Okuyucular, Yazıcılar ile Nakşi akımdan gelen Süleymancılar, Menzilciler, Erzincan Grubu, Erzurum Kurtoğlu Grubu, İskenderpaşa Grubu’nun etkili olduğunu belirtmişti. Bu gruplardan Okuyucular, Yazıcılar’la birlikte son dönemde Menzilciler’in de diğer kurumlarda olduğu gibi emniyet teşkilatı içinde örgütlenmeye başladığını anlatan Şardan, son emniyet müdürleri kararnamesinin yanı sıra birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ve polis okullarına yapılan müdür atamalarında Menzil cemaatinden doğrudan veya dolaylı gelen referansların kabul gördüğünü aktarmıştı. Şardan, Menzil cemaatinin kendi içerisinde de ayrışmalar olduğunu belirtmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha