• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Engelli iki yetişkin annesi Elif Kısa tahliye edildi

Engelli iki yetişkin annesi Elif Kısa tahliye edildi
0 0

Elbistan’da dört ay önce tutuklanan engelli iki yetişkin annesi Elif Kısa ve Bekir Kara hakkında tahliye kararı verildi.

1 Nisan 2020 Çarşamba 17:28

Maraş'ın Elbistan ilçesinde 3 Aralık 2019 tarihinde gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Elif Kısa ve Bekir Kara hakkında tahliye kararı verildi.

 

Mezopotamya Haber Ajansı'nın aktardığına göre Maraş 3. Ağrı Ceza Mahkemesi, koronavirüs salgını nedeniyle adliyeye getirilmeyen Kısa ve Kara'nın dosyası üzerinde yaptığı inceleme sonucu tahliye kararı verdi. 

 

Elif Kısa'nın oğlu Ahmet Kısa, annesinin tahliyesini sosyal medya hesabından, "Müjde canlar müjde, dualarınız kabul oldu. Melek annem tahliye oldu" sözleriyle duyurdu.

 

Maraş Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 3 Aralık 2019 tarihinde gözaltına alınan Ali ve Elif Kısa (64) çifti ile Bekir Kara, “Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” iddiasıyla tutuklanmıştı.

 

Avukatların itirazı üzerine Ali Kısa 6 Aralık’ta tahliye edilmiş, ancak Elif Kısa ve Bekir Kara tahliye edilmemişti. Elif Kısa'nın tahliye edilmemesinden kaynaklı bakıma muhtaç biri zihinsel ve biri bedensel engelli iki çocuğu annesiz kalmıştı.

 

Kısa, 3 Aralık'tan bu yana Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunuyordu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha