• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan Ailesi'nin servetini anlatan Ergenekon sanığına jet tutuklama: ‘Kozinoğlu’nun ölüm emrini Perinçek verdi’ demişti

Erdoğan Ailesi'nin servetini anlatan Ergenekon sanığına jet tutuklama: ‘Kozinoğlu’nun ölüm emrini Perinçek verdi’ demişti
0 0

Ergenekon davası sanıklarından olan Semih Tufan Gülaltay'ın, MİT, Perinçek ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkındaki açıklamaları sonrası tutuklandığı belirtiliyor.

3 Haziran 2020 Çarşamba 00:03

Gülaltay, 17 Mayıs’ta Youtube kanalında paylaştığı bir videoda, cezaevinde ölen eski MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu’nun ölüm emrini Doğu Perinçek’in verdiğini iddia etmişti.

 

Gülaltay 30 Mayıs’ta yayımladığı başka bir videoda ise AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesinin serveti hakkında iddialar öne sürmüştü.

 

Tr724'ün haberine göre, bu iki açıklamanın ardından gözaltına alınan Gülaltay’ın jet hızıyla tutuklandığı kaydedildi.

 

 

17 Mayıs’ta Gülaltay’ın ismini olduğu YouTube kanalında yayımlanan videoda Gülaltay, şunları kaydetmişti:

 

“Kozinoğlu Hasan Atilla Uğur’un bulunduğu koğuşta öldü, orada zehirlendi. Hiç kimse Hasan Atilla Uğur’u sorgulamadı. Neler döndü, sen bu adama neler yazdırdın da Doğu Perinçek’e verdin. Perinçek yayınladıktan sonra bu adam neden zehirlendi. 1.95 boyundaki bu komando nasıl birden bire kalp krizinden öldü. Kalp krizine yol açan ilacı hangi Maraşlı gardiyan soktu Silivri Cezaevi’nin içine. Biz bunların hepsini biliyoruz.”

 

Semih Tufan Gülaltay, 30 Mayıs’ta paylaştığı bir başka videoda ise Erdoğan ve ailesinin servetinden bahsediyordu.

 

Semih Tufan Gülaltay, İnsan Hakları Derneği eski Genel Başkanı Akın Birdal suikastının azmettiricisi olarak biliniyor.

 

Gülaltay, 2 Haziran 1998'de yakalanmış, Birdal'a silahlı saldırıda bulunulmasıyla ilgili olarak suç işlemek için Türk İntikam Tugayı (TİT) isimli silahlı örgütü oluşturduğu, siyasi amaçla Birdal'ı öldürmeye tam teşebbüste bulunduğu ve bu suça iştirak ettiği gerekçesiyle 19 yıl hapse mahkûm edilmişti. Ancak, şartlı salıvermeden faydalanarak ve 4.5 yıl sonra tahliye edilen Gülaltay, daha sonra Ulusal Birlik Partisi’ni kurdu.

 

Gülaltay’ın Birdal suikastından sonra, Ergenekon zanlılarından emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in devre arkadaşı olan emekli Binbaşı Namık Zihni Ozansoy’un evinde saklandığı ve Tekin’in Gülaltay’ı cezaevinde ziyaret ettiği biliniyor. Gülaltay’ın Ulusal Birlik Partisi adına düzenlediği bir toplantıya eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da katıldığı belirtiliyor.

 

22 Ocak 2008'de Ergenekon soruşturmasının 4. dalga operasyonunda gözaltına alınan Gülaltay, davada silahlı terör örgütüne üye olmak suçuyla yargılanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha