• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Altın ticaretinde Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız

Erdoğan: Altın ticaretinde Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız
0 0

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere yönelik çalışmalar kapsamında Çorum'da konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre yaptıkları ve yapacakları yatırımları anlattı.

12 Şubat 2019 Salı 17:23

Erdoğan, "Çorum'a olan şükran borcumu ödemek istiyorum. Şahsımı yüzde 64.6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oyla tekrar cumhurbaşkanlığı makamına layık gördüğünüz için her birinize teşekkür ediyorum" dedi.

 

31 Mart seçimlerinin çok kritik olduğunu söyleyen Erdoğan, "Çorum'un yine sandıkları patlatmasını bekliyorum. Çorum Tayyip Erdoğan'ı çok iyi bilir, çok iyi tanır. CHP'nin başındaki zat gibi yalanla peynir gemisi yürütmeye çalışmıyoruz. Sizlerin huzuru, refahı için çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

 

'BİZDEN ÖNCE BÖYLE BİR YATIRIM OLDU MU? OLMADI'

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 

- Bugüne kadar Çorum'a 15.5 katrilyon yatırım yaptık. Bizden önce böyle bir yatırım oldu mu? Olmadı. Bak yaptıklarımı söylüyorum ha, yapacaklarımı değil. 81 ilin 81'inde de şu anda üniversitemiz var.

 

— 40 senedir gece gündüz demeden koşturuyor, ter döküyoruz. Siyasi hayatımız boyunca hiçbir zaman şehirlerimize seçim dönemlerinde yolu düşenlerden olmadık. CHP'nin başındaki zat gibi Çorum'u ve Çorumlu kardeşlerimizi sadece ufukta seçim sandığını görünce hatırlayanlardan olmadık. Samsun'a, Ankara'ya, Kırklareli'ye hizmet ettiğimiz kadar Çorum, Sivas, Yozgat, Tokat, Amasya'yı da kalkındırmaya çalıştık. Bay Kemal gibi afra tafra yapmıyorum. Adamın hayatı yalan olmuş. Şimdi konuşuyor sağda-solda, yine yalan.

 

'HATTUŞAŞ VE ALACAHÖYÜK'ÜN TANITILMASI LAZIM'

 

— Turizm konusunda da Çorum önemli bir potansiyel taşıyor. 4 bin yılı aşkın tarihi ile Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden Hattuşaş ve Alacahöyük'ün tanıtılması lazım.

 

- Venezüella'ya yaptığımız ziyaretin ardından Sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, Çorumlu kardeşlerimin başarısından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız.

 

— Çıkmış Bay Kemal 'Türkiye yeniden IMF'ye muhtaç olacak' diyor. Bay Kemal 2013 mayıs ayında bütün borçlarımızı ödedik, IMF ile olan bağlarımızı kopardık. Nereden nereye? CHP… Bunlar sadece engeller. Bunların 3 vasfı vardır; çöp çukur çamur. CHP budur.

 

'KENEVİR SANAYİSİNİN KURULMASINA ÖNCELİK VERECEĞİZ'

 

- Ülkemizin kenevir üretim hacmini artırma için karar aldık. Artık naylon poşet kullanmayacağız.

 

— Kenevir tarımını ve üretimini artırırken aynı şekilde sanayisinin de kurulmasına öncelik vereceğiz. Çorum ciddi tecrübeye sahip. Çorum'u ana merkezlerden biri yapacağız.

 

— Aralarında Çorum'un da bulunduğu 20 ilimizi pilot bölge olarak belirledik.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha