• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan’dan Libya açıklaması: Savunma Bakanım orada, süreci çok daha yakın bir markaj içinde sürdürelim istiyoruz

Erdoğan’dan Libya açıklaması: Savunma Bakanım orada, süreci çok daha yakın bir markaj içinde sürdürelim istiyoruz
0 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’daki patlamaya ilişkin gelişmeleri yakında takip ettiğini ve fabrika sahibiyle görüştüğü ifade etti.

3 Temmuz 2020 Cuma 18:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Patlamadaki bilançoya ilişkin bilgiler veren Erdoğan, “Şu an itibariyle personel sayısı 189, yaralı sayısı 1'i ağır 74 yaralımız var. 2 kişide hayatını kaybetti." dedi.

 

Erdoğan şöyle devam etti:

 

"Yerleşim yerlerine 3 kilometre mesafe uzaklıkta. İş yeri sahibiyle birkaç kez görüştüm. Kendileri de olay yerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmetler diliyorum. İnşallah bir an önce yangın kontrol altına alınır."

 

Bakan Akar'ın Libya ziyareti

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Libya ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Bu planlamayı biz hafta başı yaptık. Hafta başı biliyorsunuz, önce Deniz Kuvvetleri Komutanımızı bölgeye gönderdik. O planın tahakkukunu orada gerçekleştirelim istedik. Ardından bir heyetle Savunma Bakanı oraya gidecekti. Dünkü Katar ziyaretimizden sonra da bugün Savunma Bakanım oraya gitmiş durumda” dedi.

 

Erdoğan, “Libya'da mevcut meşru hükümetle aramızdaki çalışmaların çok ciddi ve kararlılık içerisinde sürdürülmesi lazım. Yapılan iş budur” ifadelerini kullandı.

 

“Katar ile ilişkilerimizi samimi ortamda değerlendirdik”

 

Katar ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan, “Birinci derecede Libya konusunu ele aldık. Suriye, Irak, Sudan konusunu ele aldık. Yemen'le ilgili gelişmeleri ele aldık. Hepsinden öte Türkiye-Katar siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerini samimi ortamda değerlendirdik” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha