• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan: Düşmanlarımızın isimlerini tek tek saysak çok ciddi uluslararası krizle karşı karşıya kalırız

Erdoğan: Düşmanlarımızın isimlerini tek tek saysak çok ciddi uluslararası krizle karşı karşıya kalırız
0 0

İstanbul'dan Ankara'ya geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anma törenine katılmak üzere TBMM'ye gitti. Ankara'daki törenlerin merkezi olan TBMM'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşma yaptı.

16 Temmuz 2017 Pazar 09:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

 

Değerli misafirlerimiz 15 Temmuz'un 1.yıldönümünde başkentimizin dört bir köşesinden meclisimizin bahçesine teşrif eden vatandaşlarım hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Türk milleti 15 Temmuz'da herhangi bir topluluk değil, kelimenin tam anlamıyla millet olduğunu, hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşadığı ülke, mensubu olduğu millet, özellikle de gençler konusunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyor. Vakti, saati geldiğinde o kor ateş istiklaline ve istikbaline el uzatan herkesi yakıp kül eden bir aleve dönüşüyor.

 

'TÜRK MİLLETİ İMANI VE ÇIPLAK ELLERİYLE MÜCADELE VERDİ'

 

Bir asır önce yedi düvelin bir araya gelip, tüm gücüyle yüklendiği Çanakkale'de herkesi şaşırtan bir zafere imza atmıştık. 15 Temmuz'da da yedi düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin 40 yıllık planını 20 saate kalmadan bozarak tarihimize yeni bir zaferi nakşettik. Savaşlar, ordular arasında olur. Türk milleti 15 Temmuz'da ordulaşmış bir ihanet çetesine karşı yüreğindeki imanı ve çıplak elleriyle bir mücadele verdi.

 

'TANKI YUMRUKLA DURDURAN BAŞKA BİR MİLLET YOK'

 

Savaşlar, ordular arasında olur. Türk milleti, 15 Temmuz'da ordulaşmış bir ihanet çetesine karşı yüreğindeki imanı ve çıplak eliyle bir mücadele verdi. Benim milletimin elinde silah mı vardı? Benim milletim o alçaklara, o hainlere karşı silahla mı yürüdü? Benim milletim bayrağıyla ve yüreğindeki imanıyla yürüdü. Dünyada bunun başka bir örneği yok. Kurşunu göğsünde durduran bir başka millet de yok. Tankı yumrukla durduran bir başka millet yok. Tankı tişörtünü sokmak suretiyle durduran bir başka zeka da yok. Uçağı helikopteri yakalamak için hamle yapan bir başka millet yoktur. 

 

'ADALET SEMBOLÜNÜ UTANDIRACAK BİR HASSASİYET GÖSTEREN BAŞKA MİLLET YOK'

 

Can pazarının ortasında dahi zalimle mazlumu ayırt etme konusunda dünyanın her köşesinde adaletin sembolü olarak kullanılan o gözleri bağlı mitoloji heykelini utandıracak hassasiyet gösteren bir başka millet yoktur. Böyle bir miletin mensubu olduğum, böyle bir ülkenin evladı olduğum için her zaman Rabb'ime hamd ediyorum.

 

Kimse Pensilvanya'daki bu Feto'nun bütün kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmesin. Ne biliyorsa söylesin. Adını anmaktan çekinmesin. Çünkü biz Müslümanlar olarak iki kişi konuşuyorsak üçüncüye hainlerin kim olduğunu anlatmalıyız, öğretmeliyiz ki herkes bilsin.

 

'PENSİLVANYA'DA 400 DÖNÜM YERİ SANA TAHSİS ETTİLER, ORADAN DÜNYAYI İDARE EDİYORSUN'

 

Bu millete nasıl kıydınız, bu milleti nasıl parçaladınız? Ey Feto, senin gideceğin yer var mı? Bu milleti parçalamak için yapmadığın iş kaldı mı? Çalmadığın kapı kaldı mı? Şimdi Pensilvanya'da 400 dönüm yeri sana tahsis ettiler, oradan dünyayı idare ediyorsun.

 

15 Temmuz gecesi bu vatana kıymaya çalışanlar şimdi mahkemelerde ihanetlerinin hesabını veriyorlar. Suyunu içtikleri, ekmeğini yedikleri vatanlarını Pensilvanya'daki şarlatanın emriyle 1 dolara satanlar zindanlarda çürürken bu Meclis milletimize hizmete devam edecek. Çünkü milletimize sözümüz var. Cumhurbaşkanlığıyla, Meclisiyle, hükümetiyle, tüm resmi ve özel kurumlarımızla birlikte ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak, 2023 hedeflerimize mutlaka ulaşacağız. Bu sözümüzü yerine getirene kadar ne bize ne Meclisimize ne hükümetimize ne de milletimize durmak, duraksamak, dinlenmek yoktur.

 

'İDAM KONUSUNDA HANS NE DER BUNA BAKMAM, HASAN HÜSEYİN NE DER ONA BAKARIM'

 

(İdam isteriz' sloganları) Ben sizle kanaatimi paylaştım. hukuk içinde, parlamento burada.Parlamento'ya gelirse, ben geçeceğine inanıyorum. Ben tereddütsüz onaylarım. Çünkü 250 şehidimizin ve milletimizin burada ahı var. 2193 gazimizin ahı var. Hans ne der George ne der buna bakmam. Ahmet Hasan Hüseyin Ayşe Fatma Hatçe ne der ona bakarım. 

 

'OHAL PAZARTESİ GÜNÜ MGK GÜNDEMİNE GELECEK'

 

Bugün baktım (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) konuşuyor ve konuşurken de hala bu olayı kontrollü bir darbe olarak ifade ediyor. Kimseyi aldatmayalım, bu olaya kontrollü darbe demek gerçekten bir nasipsizliktir, bu olaya kontrollü darbe demek nasipsizliğin ötesinde vurdumduymazlıktır. Siz bu milleti ne zannediyorsunuz?

 

Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz? Siz yoksa bu sürecin hala böyle devam etmesini mi istiyorsunuz? Kusura bakma, olağanüstü hal pazartesi günü Milli Güvenlik Kurulu gündemine gelecek, konuşacağız ve hükümetimize tavsiye kararını alacağız.

 

'FRANSA'DA 10-15 KİŞİ ÖLÜYOR, 1 YIL OHAL KARARI ALINIYOR'

 

OHAL pazartesi günü MGK gündemine gelecek ve hükümetimize tavsiye kararını alacağız. Fransa'da 10-15 kişi ölüyor, 1 yıl OHAL kararı alıyor. Bizim ülkemizde devletimizi yıkma operasyonu yapılıyor, 250 kardeşimiz şehit ediliyor, hala kontrollü darbeden bahsediliyor. Yazıklar olsun başka ne diyeceğiz. Söyleyecek başka söze her halde gerek yok.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 23 Nisan 1920 tarihinde milletvekillerimiz ve milletimizle birlikte dualarla, salavatlarla, tekbirlerle açılmıştı. Aradan 96 yıl geçtikten sonra 15 Temmuz 2016 tarihinde de Türkiye Büyük Millet Meclisi, yine milletvekillerimiz ve milletimiz tarafından aynı şekilde dualarla, tekbirlerle müdafaa edilmiştir. Böyle millete, böyle meclis yakışır. Gazilikle 2. kez şereflendirilen Meclisimizin gönlümüzdeki yeri de artık çok başkadır.

 

'İSİMLERİNİ SAYSAM, ULUSLARARASI KRİZLE KARŞILAŞIRIZ'

 

15 Temmuz bize göstermiştir ki devlet olarak, millet olarak da güçlü olmak zorundayız. Eğer güçlü değilsek bize bir tek gün bile yaşama hakkı vermeyecek o kadar çok düşman pusuda bekliyor ki isimlerini tek tek saymaya kalksam çok ciddi uluslararası krizle karşılaşırız.

 

Darbeci soysuzlar da onları üzerimize salanlar da bundan sonra rahat yüzü göremeyecekler. Türk milleti mücadeleye alışkındır. Tarih boyunca bedelini ödemediğimiz hiçbir kazancımız olmamıştır. Zayıf düştüğümüzü sanarak bir sırtlan gibi üzerimize saldıran ama bu hastanın hala dimdik ayakta olduğunu görünce süklüm püklüm geri çekilenler de yaptıklarının bedelini ödemeye hazır olsunlar. Atalarımızın dediği gibi 'Keser döner sap döner gün olur hesap döner.' İnşallah o gün yakındır.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha