• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan, Fox TV muhabirini azarladı: “Önce Fox’un yayın politikasını değiştirmesi lazım”

Erdoğan, Fox TV muhabirini azarladı: “Önce Fox’un yayın politikasını değiştirmesi lazım”
0 0

ABD’ye hareket etmeden önce düzenlenen basın toplantısında konuşan Erdoğan, Tank-Palet Fabrikası ile ilgili soru soran Fox TV muhabirini kurumu üzerinden sert sözlerle eleştirerek, “Önce Fox’un yayın politikasını değiştirmesi lazım” dedi.

21 Eylül 2019 Cumartesi 18:22

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’dan New York’a Hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Suriye’de güvenli bölge konusunda “Sınır boylarında hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette” dedi.

 

Görüşmeleri hakkında bilgi veren Erdoğan, “Görüşmelerin ilk gününde 24 Eylül Salı günü BM Genel Kurulu’na hitap edeceğim. Hitabımda BM’nin gündeminde olan barış ve güvenlikle ilgili temel meselelerle ilgili görüşlerimizi dile getireceğiz” diye konuştu. BM Genel Kurul Başkanlığı için Büyükelçi Volkan Bozkır’ı aday göstereceklerini belirten Erdoğan, “Volkan Bozkır’ın BM Genel Kurul Başkanlığı görevini layıkıyla yürüteceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şunlar:

 

“SINIR BOYUNDA HAZIRLIKLARIMIZ TAMAMLANDI”

 

Bizim sınır boylarında bütün hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette. ABD bizim malum stratejik ortağımız. NATO’da beraberiz bunun dışında da uzun yıllar stratejik ortaklığımızı her halükarda devam ettirmişiz. Biz şu anda da aynı noktadayız. ABD ile bizim karşı karşıya gelmek gibi bir arzumuz yok. Ancak ABD’nin de davetli olmadığı bir yerde terör örgütlerine vermiş olduğu desteği bizim de görmemezlikten gelmek gibi bir lüksümüz olamaz. YPG/PYD gibi PKK’nın yan kolları gibi örgütlere şuanda ABD’nin verdiği destek apaçık ortadadır. Bunu ben sayın Trump ile paylaştım. Siz onbinlerce TIR araç mühimmat geliyor. Biz paramızla almıyoruz ama siz ücretsiz olarak bu terör örgütlerine DEAŞ’la mücadele adı altında bu tür destekleri veriyorsunuz. Şimdi bir uydurma örgüt ortaya çıkarıldı SDG diye. Bu bir aldatmaca. Bunun da PYD ve YPG’den hiçbir farkı yok. Buna bir çadır terör örgütü de diyebiliriz. Onları gölgeleyen örten bir başka terör örgütü. Bunun PKK ile alakası yok diyorlar. Hepsi de iç içe bu seyahatimizde sayın Trump ile bir görüşmemizin olması söz konusu orada da bunları masaya yatıracağız. Çünkü sayın Trump Fırat’ın doğusundan ABD’li askerlerin çekilmesine yönelik bir açıklamayı yapmıştı. Ama bu gerçekleşmedi. Aylar oldu ama uygulamaya gelince bu olmadı. Bu gerçekleri görmemezlikten gelmemiz mümkün değil. Nasıl Afrin’de El Bab’da kendi göbeğimizi kestiysek özellikle Suriye’nin kuzeyinde bizim terör örgütlerinden bölgeyi arındırarak gerçek sahibine teslim etmemiz gerekiyor.

 

FOX TV VE KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

 

FOX TV muhabirinin Tank-Palet Fabrikasının devredilmesi ile ilgili soruyan sert yanıt veren Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Erdoğan şunları söyledi:

 

FOX TV’yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var önce bunu öğreneceksiniz. Müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mıdır satılmamış mıdır bunu ortaya çıkarması lazım. Burası kiraya verilmiştir. Biz bir işi yaptığımızda ülkemiz bundan ne kazanır buna bakarak yaparız. Ne işçi ne de memur çıkarılmıştır. Fakat Bay Kemal hayatını bu tarz yalanlar üstüne kurduğu için bana ne getirir diye düşünüyor. Bu zat belediyelerden kimse çıkarılmayacak çıkarılırsa bunlar bana gelsin demedi mi? Bütün belediyelerde işçiler kapıya konuyor. Ne oldu? Bunlarla ilgili FOX bir haber yapıyor mu? FOX, işçi emekçi arkadaşlarımızın yanında duruyor mu? Önce yayın politikasını bir kez FOX’un değiştirmesi lazım. Partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu’na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde tökezleyip duruyor.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha