• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan, Halkbank hakkında ABD'de düzenlenen iddianame ile ilgili konuştu: "Hukuk dışı, çirkin bir adım attılar"

Erdoğan, Halkbank hakkında ABD'de düzenlenen iddianame ile ilgili konuştu:
0 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

16 Ekim 2019 Çarşamba 15:31

Erdoğan, 13 Kasım’da ABD’ye gerçekleşmesi planlanan seyahati ve Rusya’nın daveti üzerine gündeme gelen seyahati ile ilgili olarak şu sözleri kaydetti:

 

“Şu an itibarıyla Rusya seyahatimiz ile ilgili bir olumsuzluk yok, büyük ihtimalle gerçekleşecek. Ancak ABD seyahati buraya gelecek heyetlerle yapılan görüşmelerden sonra değerlendirilecek bir durum. Çünkü Kongre’de yapılan tartışmalar, müzakereler, konuşmalar, şahsım, ailem, bakan arkadaşlarımla ilgili olan bütün bu değerlendirmeler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı çok büyük bir saygısızlıktır, haddini bilmezliktir.”

 

Erdoğan, Türkiye’ye ABD'den gelecek heyetten görüşeceği isimlerle ilgili soruya, “ Pence ve Pompeo dışında diğerleriyle görüşmem mümkün değil.” yanıtını verdi.

 

Halkbank’a yönelik olarak ABD’de düzenlenen iddianameyle ilgili olarak ise Erdoğan, “Bu işlerin ne kadar duygusal olduğunun bir ifadesi. İşte bu mesele kapatılmıştı. Hukuk dışı, çirkin bir adım attılar. Onların atacağı adımları göreceğiz, ona göre tedbirlerimizi alacağız.” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha