• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan'ın danışmanları, Zarrab davasının ucunun Ankara'ya uzanıp uzanmadığını görmek için New York'a gitmiş

Erdoğan'ın danışmanları, Zarrab davasının ucunun Ankara'ya uzanıp uzanmadığını görmek için New York'a gitmiş
0 0

Reza Zarrab'ın iktidarı rahatsız eden itirafları karşısında AKP de yeni stratejiler ve açıklamalar geliştiriyor.

7 Aralık 2017 Perşembe 12:52

Günlerdir 'tanık' sıfatıyla bildiklerini hakim karşısında tek tek anlatan Zarrab'ın ağzından çıkanların Ankara'daki yansımaları sanıldığından güçlü.

 

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan'a göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın danışmanları davayla ilgili havayı koklamak ve ucunun Ankara'ya uzanıp uzanmadığını görmek için New York'a gitti.

 

Saray kaynaklarına dayandırdığı iddialarında Takan, danışmanların Erdoğan'a brifing verdiğini ve Salı günü yapılacak grup toplantısında Erdoğan'ın bu brifing ile paralel açıklamalar yapacağını yazdı. Erdoğan'ın o konuşmada Zarrab davasını komplo ve 28 Şubat benzeri bir süreç olarak nitelendireceğini savunan Takan, Erdoğan'ın yapacağını iddia ettiği konuşmadan da bazı bölümler paylaştı. 

 

Takan yazısını şöyle sürdürdü:

 

"Bu özet alıntı içerisinde Erdoğan'ın kaç defa "komplo" vurgulaması yaptığına dikkatlice bakın... ABD'den dönen danışmanlar temas ve izlenimlerini Erdoğan'a aktarırken sürekli aynı şekilde "komplo" demişler. "Davanın Erdoğan'ın kendisine varmayacağını" düşündüklerini belirtmişler. Dahası var!.. "Davadan bazı bakanlara ve bankalara ceza gelebilir. Bu da şahsen sizi bağlamaz" diye görüş beyan etmişler."

 

Öte yandan Takan, Erdoğan'ın danışmanları arasında büyük bir çekişme bulunduğunu, bir klikin diğerini "kripto FETÖ'cü" olmakla itham ettiğini belirtti. Dahası, "metal yorgunluğu" başlığı altında yapılan görevden almalar da bu kripto FETÖ'cülerin işiydi. Yine bir grup diğerini "Erdoğan'a dış politikada özellikle hata yaptırmakla" suçluyor.

 

Takan yazısını şöyle noktalıyor:

 

Saray içinde bir de erken seçim tarihi konusunda kavga var ki... Sormayın gitsin!.. Biraz daha ete kemiğe bürünsün...

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha