• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan müşteki, Davutoğlu mağdur

Erdoğan müşteki, Davutoğlu mağdur
0 0

25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurulduğu" iddiasıyla yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianameye göre Gülen hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
İddianamede, Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘müşteki’, Başbakan Davutoğlu ise 'mağdur' sıfatıyla yer aldı.

17-25 Aralık soruşturmaları kapsamında, şüphelilere kumpas kurduğu iddia edilen polisler hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında Gülen ve eski Emniyet Müdürü Yakup Saygılı'nın da bulunduğu 69 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

Yaklaşık 1500 sayfadan oluşan iddianamede bir numaralı şüpheli olarak Gülen yer aldı. Gülen hakkında "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek", "silahlı örgüt kurmak veya yönetmek" ve "Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

'ERDOĞAN MÜŞTEKİ, DAVUTOĞLU MAĞDUR'

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müşteki olarak yer aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ise mağdur olarak yer verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın onayına sunulan iddianamede ayrıca Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, Serhat Albayrak, Hakan Fidan, İsmail Rüştü Cirit, Nihat Ömeroğlu ve Yalçın Akdoğan da müşteki olarak yer aldı0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha