• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Eski Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar’a saldırı

Eski Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar’a saldırı
0 0

Eski Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar Ankara'da saldırıya uğradı; Önkibar'a 10 günlük iş göremez raporu verildi

25 Mayıs 2019 Cumartesi 20:14

Gazeteci Sabahattin Önkibar Ankara Beysukent’te evinin yakınlarında saldırıya uğradı. 3 kişilik saldırgan grup Önkibar’ı yere yatırarak tekmeledi.

 

Sabahattin Önkibar çevre sakinleri tarafından kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı.

 

10 günlük iş göremez raporu alan gazeteci Sabahattin Önkibar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

ÖNKİBAR’DAN AÇIKLAMA

 

Saldırının ardından Halk TV‘ye konuşan Önkibar, böyle bir saldırıyı Bahçeli açıklamalarının ardından beklediğini söyledi.

 

Önkibar “Çete mensupları -eşofman vardı üzerimde- markete doğru giderken 3 kişi saldırdı. Ama hazırdım. Bunların işi sokağa döktüğünü anladım. Bahçeli açıklamalarımdan sonra bekliyordum. Bana vurdular yere düştüm tekmelemeye başladılar. Esnaf geldi müdahale etti. İki tane arabaları vardı bindiler ve kaçtılar” dedi.

 

Önkibar “Ben çok dikkat ediyordum. Bunu kimin yaptığını ve kimlerin yaptırdığını biliyorum. O çeteleri tutana kafa tutuyorum. Onlardan hesap soracağım. Hemen polise bildirdik. Şikayette de bulunduk. Yarın raporu da karakola ya da adliyeye bildireceğim. Ergen çocukları saldılar üstüme. 19-20 yaşında çocukları saldılar üstüme” diye konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha