• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Eskişehir’de avukatlık bürosuna ateş açıldı, duvarına "HDP'li istemiyoruz" yazıldı

Eskişehir’de avukatlık bürosuna ateş açıldı, duvarına
0 0

Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz ve Uğur Kaymaz davalarının da avukatı olan Heval Yıldız’ın bürosuna ateş açıldı. Saldırganlar, ofisin bulunduğu binanın duvarına “Odunpazarı’nda HDP’li istemiyoruz” diye yazdı.

25 Eylül 2018 Salı 17:41

Dün gece kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Odunpazarı İlçesi Akçağlan Mahallesi Kurşunlu Camii Sokak’taki büronun önüne gitti.

 

Binaya av tüfeğiyle ateş açılırken, duvara da “Odunpazarı’nda HDP’li istemiyoruz” diye yazıldı.

 

Camları kırılan evde aile oturuyordu

 

Sabah erken saatlerde avukatlık bürosuna giden çalışanlar duvardaki yazıyı ve bir ailenin oturduğu zemin kattaki pencerelerin kırık olduğunu görünce durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri binada incelemede bulundu.

 

Avukat Heval Yıldız Karasu’nun binanın birinci katında bürosunun bulunduğu, ancak kırılan camın büroya ait olmadığı öğrenildi.

 

Saldırganların ateş ettiği zemin katta bir ailenin oturduğu, ailenin yazlıkta olması nedeniyle ölen ya da yaralananın olmadığı bildirildi.

 

Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

 

‘Adımdan ve siyasi duruşumdan kaynaklı’

 

 

Evrensel’e konuşan avukat, şunları söyledi:

 

“Şu anda kimin yaptığı yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Saldırı adımın Heval olmasından ve siyasi duruşumdan kaynaklanıyor. Bu saldırıya asıl güç veren ülkenin içinde bulunduğu siyasi ortam sorgulanmalı. Çünkü siyasi ortam bu tür saldırıların olağanlaştığı bir ortam. Bu ortamda herkesin başına ‘öteki’ olma halinden dolayı, dik duruşundan veya toplumsal muhalefet içinde yer almasından dolayı bir sıkıntı gelebilir. Bir daha bu tür olayların meydana gelmemesi için bu saldırının açığa kavuşması gerekiyor.” 

 

KAYNAK: DHA

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha