• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fransa'da dev miting!

Fransa'da dev miting!
0 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; terör örgütü PKK’ya karşı başlatılan kapsamlı mücadelenin psikolojik boyutu ve Avrupa ayağı çerçevesinde bugün Fransa’da düzenlenecek terör karşıtı mitinge katılacak.

23 Ekim 2015 Cuma 11:02
Çözüm süreci; bitme konusunda Kobani olaylarıyla ilk sinyalini vermiş ancak Haziran ayındaki genel seçim sonrasında terör örgütü PKK'nın suikast ve eylemleri ile sona ermişti. PKK'nın halk desteği bulamadığı Güneydoğu'daki bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı kapsamında operasyonlara ağırlık verilmesinin yanı sıra terör örgütünün Kuzey Irak'taki varlığına karşı da etkili hava operasyonları düzenlenmişti.

Avrupa'da 3 milyonun üzerinde Türk vatandaşı yaşıyor. Türkiye'nin terör örgütü ile psikolojik mücadelede Avrupa boyutunu çok boyutlu dikkate alması ve bununla ilgili mitinge Cumhurbaşkanı düzeyinde katılımı tercih etmesi dikkat çekici.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 12.00'de Fransa'ya İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan hareket edecek. Erdoğan, 4 Ekim 2015 tarihinde Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenecek “Teröre Karşı Milli Birlik” etkinliğine katılacak ve Fransa'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya gelecek.
 
Belçika ve Japonya ziyareti
 
Erdoğan, Fransa'nın ardından 5-6 Ekim 2015 tarihlerinde Belçika Kralı Philippe'in davetine icabetle, Belçika'ya bir Devlet Ziyareti gerçekleştirecek. Erdoğan, bu gezisinin ardından Japonya'ya geçecek. Milliyet'te yer alan habere göre Erdoğan, bu ziyaret kapsamında İmparator Akihito ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile görüşecek.

Kaynak: Vatan
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha