• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fuat Avni: ''Bilal ve beraberindeki yüklü para için rota İtalya''

Fuat Avni: ''Bilal ve beraberindeki yüklü para için rota İtalya''
0 0

Twitter fenomeni Fuat Avni: Sürecin sonuna yaklaştığını ve kaçış planı yaptıklarını iddia etti.

23 Ekim 2015 Cuma 11:02
 Fuat Avni, Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya gittiğini ve yüklü miktarda paranın İtalya'ya kaçırılacağını iddia etti. Faut Avni'nin iddialarına göre bunun için hazırlıklar ise çoktan başlamış durumda...

İşte o iddialar:

1. Sürecin sonuna yaklaştığını gören ...., Bilal'in silahlı korumalar eşliğinde çok acele 'sessizce' yurt dışına çıkmasını istedi.

2. Bilal ve beraberindeki yüklü para için rota İtalya. ... operasyonu yönetmesi için en kirli adamı Feridun Sinirlioğlu'na görev verdi.

3. Sinirlioğlu 'en güvenilir adamım' dediği Roma Büyükelçisi Aydın Sezgin'i devreye soktu. ... ise kime güveneceğini bilmiyor.

4. İtalya'nın yasalara aykırı olduğu gerekçesiyle korumaların silahla girmesine izin verilmeyeceğini bildirmesi, İsrafsaray'ı karıştırdı.

5. ...., 'Ne yapın edin bu problemi derhal çözün' diye ortalığı ayağa kaldırdı. Sinirlioğlu sorunu hileyle çözmek zorunda kaldı.

6. İki korumanın Milano Başkonsolosluğu'na atandığı yalanı uyduruldu. İtalyan makamlarına konuyla ilgili yazı yazılarak, silah izni alındı.

7. Bilal 27 Eylül'de İtalya'ya uçtu. Plan, İtalya'da uzun süre kalabileceği ve aileden bazılarını da yanına alabileceği şeklinde yapıldı.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha