• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gazeteci başına silah dayanarak gözaltına alındı

Gazeteci başına silah dayanarak gözaltına alındı
0 0

Silvan'da özel harekat timlerinin desteği ile ev ve belediyenin bahçesine yapılan baskında aralarında Özgür Gün TV çalışanı Murat Demir, DİHA Muhabiri Serhat Yüce, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çalışanı Faysal Aksu ile Silvan Belediye encümeni Kerem Yılmaz'ın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis gazetecilerin başına ilk önce silah dayayarak "sıkmakla" tehdit etti, sonra gözaltına aldı.

23 Ekim 2015 Cuma 11:02
DİHA'nın haberine göre; Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı ile birlikte polisin operasyonları devam ediyor. Sabah erken saatlerden itibaren özel harekat polisleri tarafından ilçe genelinde evlere operasyon yapıldı. Belediyenin bahçesine de baskın yapan polis, baskını görüntülemek isteyen Özgür Gün TV çalışanı Murat Demir ile DİHA Muhabiri Serhat Yüce'nin kamera ve makinelerine el koyarak gözaltına aldı. Polis bu sırada gazetecileri ilk önce tehdit etti, sonra kafasına silah dayadı.

Çevredekilerin "sıkma sıkma" sözlerinin de duyulduğu bu olayın görüntüleri de ortaya çıktı. Polis gazetecileri daha sonra araçlara aldı. Gazetecileri silahla tehdit eden polisin yüzü ise net olarak görüntülere yansıdı.

Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait iş makinelerine el koyan polisin, zırhlı araçlarla başta Tekel, Bağlar ve Feridun mahallelerine girmesi dikkat çekerken, Tekel Mahallesi'nde çok sayıda eve baskın yapıldı. Yapılan ev baskınında şu ana kadar gelen bilgilere göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çalışanı Faysal Aksu, Silvan Belediye Meclis üyesi Kerem Yılmaz ve babası Ömer Yılmaz'ın bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

İşte o görüntüler:
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha