• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gazeteci Yücel'in dava dosyası mütalaa için savcılıkta

Gazeteci Yücel'in dava dosyası mütalaa için savcılıkta
0 0

Alman Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel'in, örgüt propagandası suçlamasıyla yargılandığı davanın dosyası esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için duruşma savcısına gönderildi.

17 Ekim 2019 Perşembe 13:39

Almanya'da yaşayan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in, 'terör örgütü propagandası yapmak' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı davanın dosyasının, mütalaasını hazırlaması için cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar verildi.

 

İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya, bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen ve Almanya'ya giden Yücel katılmadı. Yücel'i avukatı Veysel Ok temsil etti.

 

Mahkeme başkanı, celse arasında istinabe yoluyla Yücel'in ifadesinin alındığı ve buna ilişkin evrakın mahkemeye ulaştığını açıkladı. Talebi sorulan sanık avukatı Ok, dosyanın mütalaa aşamasına geldiğini ve savcının mütalaasını hazırlamasını beklediklerini söyledi.

 

Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı ise davanın esasına ilişkin mütalaasını hazırlaması için dosyanın tarafına gönderilmesini talep etti.

 

Taleplere ilişkin kararını açıklayan mahkeme heyeti, dava dosyasının esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için cumhuriyet savcısına gönderilmesine hükmederek, duruşmayı erteledi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha