• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Genelkurmay, Yarbay Mehmet Alkan hakkında kararını verdi

Genelkurmay, Yarbay Mehmet Alkan hakkında kararını verdi
0 0

Genelkurmay, PKK tarafından öldürülen yüzbaşı kardeşinin cenazesinde hükümete isyanıyla Türkiye’nin gündemine oturan yarbayı ‘uyardı.’

23 Ekim 2015 Cuma 11:13
Şırnak’ta şehit olan kardeşi Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenazesinde tepki göstermesi üzerine hakkında usulen açılan soruşturmada Yarbay Mehmet Alkan’a uyarı cezası verildiği öğrenildi.

Sertaç Eş'in Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, Alkan ailesi dün Hacıbayram Camisi’nde Ali Alkan için mevlit okuttu. Geçtiğimiz Ağustos ayında Şırnak’ta görev yapan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, PKK saldırısı üzerine şehit olmuştu.

Şehidin cenaze töreninde ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, kardeşinin tabutu başında “Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok” diye tepki göstermişti. Daha sonra AKP hükümetinin baskısıyla Jandarma Genel Komutanlığı Yarbay Alkan hakkında usulen soruşturma başlattı.

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan soruşturma kapsamında Yarbay Alkan’a ciddi bir ceza gelmedi.

Alkan’a yalnızca “uyarma” cezası verildi. Hukukçular, cezanın da usulen olduğu, “Tekerrürü durumunda cezanın söz konusu olabileceğini” dile getirdi.

Alkan, Jandarma Okullar Komutanlığı’ndaki görevini sürdürüyor.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha