• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Google Translate, Ahmet Hakan’ın sözlerini böyle çevirdi: Ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim

Google Translate, Ahmet Hakan’ın sözlerini böyle çevirdi: Ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim
0 0

Zaman zaman Financial Times'ta yazılar kaleme alan Piotr Zalewski, Hakan’ın açıklamalarını haberleştiren Sputnik’in tweetini Google Translate üzerinden çevirince ilginç bir tablo ortaya çıktı.

23 Mayıs 2019 Perşembe 15:24

İnternet devi Google'ın çeviri hizmeti 'Google Translate', gazeteci Ahmet Hakan'ın "Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben, ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben" sözlerini "I am not a journalist, I am not a journalist, I am not a journalist" yani "Ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim," şeklinde hatalı olarak çevirdi. 

 

Sputnik, Hakan'ın bugün yayınlanan köşe yazısını haberleştirdikten sonra "Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben... Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben." satırlarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Economist dergisinin Türkiye muhabiri Piotr Zalewski, Google Translate'ın paylaşımı yanlış bir şekilde çevirdiğini fark edip kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

 

Zalewski, paylaştığı resmin üzerine alay ederek "İyi iş Google Translate" yazdı. Zalewski'nin paylaşımı çok sayıda etkileşim aldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha