• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Aygün: İtibar suikastı yapıldı

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Aygün: İtibar suikastı yapıldı
0 0

KPSS'de kopya iddiaları üzerine gece yarısı görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala itibar suikastı yapıldığını söyledi.

3 Ağustos 2022 Çarşamba 21:31

KPSS’de kopya iddiaları üzerine gece yarısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den ilk açıklama geldi.

 

Bizim Yaka Kocaeli gazetesine konuşan Aygün, görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala itibar suikastı yapıldığını söyledi.

 

Aygün, “Dört yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı sınavlarda en küçük bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim üzgünüm” dedi.

 

ÜNİVERSİTEYE DÖNECEĞİM

 

Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından başlatılan inceleme sonuna kadar Ankara’da kalacağını belirten Aygün, “Ben dört yıl önce Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasını ardından üniversiteme döneceğim, akademisyen olarak çalışacağım” ifadelerini kullandı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha