• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gözaltına alınan Veli Saçılık’ın tek kolu kemerine kelepçelendi!

Gözaltına alınan Veli Saçılık’ın tek kolu kemerine kelepçelendi!
0 0

Ankara’daki kayyım protestosunda gözaltına alınan KHK’li Sosyolog Veli Saçılık’ın tek kolu kemerine kelepçelendi. Gözaltına alınanlara polis aracında biber gazı sıkıldı.

5 Eylül 2019 Perşembe 15:21

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü’nün Sakarya Meydanı’nda yapmak istediği eyleme yapılan sert müdahalede 10 kişi gözaltına alınmıştı.

 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen sosyolog Veli Saçılık’ın da gözaltına alındığı müdahalede HDP’lilerin vücutlarında darp izleri oluştu.

 

Burdur Cezaevi’nde 2000 yılında yapılan operasyonda kolunu kaybeden Saçılık, gözaltına alınırken feci şekilde darp edildi. Saçılık’ın kıyafetleri üzerinde parçalanırken, tek kolu da kemerine kelepçelendi. Mezopotamya Ajansı’na (MA) bilgi veren Saçılık, ayrıca gözaltına alınmaları ardından konuldukları araca biber gazı sıkıldığını ve aracın kapısının üzerlerine kapatıldığını söyledi.

 

Öveçler Güvenlik Şube’ye götürülen Saçılık ve beraberindekiler, haklarında  2911 sayılı “Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Hakkı” Kanunu’na muhalefetten işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha