• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gözaltındaki avukatlardan 6’sı tutuklandı, 15 avukata ev hapsi verildi

Gözaltındaki avukatlardan 6’sı tutuklandı, 15 avukata ev hapsi verildi
0 0

11 Eylül'de gözaltına alınan ve dün tutuklanma istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen 39 avukattan 6'sı tutuklandı, 16 avukata ev hapsi cezası verildi, 18 avukata ise adli kontrol şartı getirildi. Gözaltındaki 21 kişinin işlemleri ise sürüyor.

23 Eylül 2020 Çarşamba 16:24

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, 'Gülen Cemaati' üyelerine yönelik soruşturma ve kavuşturları takip ettikleri gerekçesiyle ‘terör örgütü’ üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan avukatlardan 39’u ifadelerinin ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

 

Hakimlikteki sorgularının ardından görevinden daha önce ihraç edilmiş hakimin de aralarında bulunduğu 6 avukatın tutuklanmasına karar verildi.

 

15 avukat hakkında konutu terk etmeme, 18 şüpheli hakkında ise imza yükümlülüğü şeklinde adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verildi.

 

Başsavcılık talimatıyla 11 Eylül’de avukatlık yapılanması iddiasıyla Ankara merkezli 7 ilde operasyon gerçekleştirilmiş ve 48’i avukat 60 kişi için gözaltı kararı verilmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha