• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gül, isim vermeden Soylu'ya tepki gösterdi: 'Çok büyük ayıp ve çirkinlik'

Gül, isim vermeden Soylu'ya tepki gösterdi: 'Çok büyük ayıp ve çirkinlik'
0 0

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklamalarının "bazı çevrelerce kasıtlı olarak çarpıtıldığını" açıkladı ve durum için 'Çok büyük bir ayıp ve çirkinlik' ifadesini kullandı.

22 Şubat 2020 Cumartesi 22:44

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gül'ün Karar gazetesinde yayınlanan açıklamalarının ardından, "O günkü Cumhurbaşkanımızın sanki o olayların yaşandığı bir ülkede yaşamıyormuş gibi bugün söz söylemesi de bırakın İçişleri Bakanlığını, bu ülkenin bir ferdi olarak, içime hançer gibi saplanmıştır" demişti.

 

Gül, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Karar Gazetesi'ne verdiğim mülakatta gezi olayları ile ilgili kısmın kasıtlı olarak bazı çevrelerce çarpıtılmasını çok büyük bir ayıp ve çirkinlik olarak görüyorum. Söyleşinin ilgili kısmını kamuoyunun vicdanına aynen sunuyorum" dedi.

 

Gül'ün söz konusu şöyleşideki "Gezi Parkı olayları ile büyük gurur duyuyorum" açıklaması gündem olmuştu.

 

Gül, tweetine Karar gazetesinde yayımlanan söyleşisinin bölümünü de ekledi.

 

 

İçişleri Bakanı Soylu, Tunceli'de düzenlenen AKP Siyaset Akademisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında, şunları kaydetmişti:

 

"Hem Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakacaksınız hem Tayyip Erdoğan'ın karşısında birileriyle anlaşma yapacaksınız, ondan sonra da bugün gelip sırça köşklerinizde devletin size sunduğu bütün imkanlarla bu milletin size verdiğini bir şekilde bu millete kötülük olarak anlatmaya çalışacaksınız. Yazıklar olsun size."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha