• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Gülen Cemaati'ne yönelik Ankara merkezli operasyonda 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı

'Gülen Cemaati'ne yönelik Ankara merkezli operasyonda 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı
0 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Gülen Cemaati'ne yönelik bir soruşturma kapsamında 43 ilde 143 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

14 Eylül 2021 Salı 11:37

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında Ankara merkezli 43 ilde, 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

 

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün, Gülen cemaatinin Jandarma Genel Komutanlığı “imamları” oldukları iddiasıyla 61’i eski kamu görevlisi 102 kişi hakkında operasyon başlatıldı.

 

Cemaat üyesi oldukları dair ‘ifade ve teşhis tutanağı’ bulunduğu ve emniyet yapılanmasında yer aldıkları öne sürülen, tamamı daha önce rütbeleri sökülen 8’i birinci sınıf, 1’i ikinci sınıf emniyet müdürü olmak üzere şüphelinin gözaltına alınması için operasyon yapıldı. Ayrıca  “gaybubet evi” olarak adlandırılan evlerinde kaldıkları ve 16’sının ByLock kullanıcısı iddia edilen 26 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

 

Ankara merkezli 43 ilde operasyonlarda hakkında gözaltı kararı verilen 143 şüphelinin yakalanması için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM, Organize ve Mali Şubesi ekiplerince operasyon başlatıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha