• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Güvenlik güçleri IŞİD'e göz yumuyor iddiası

Güvenlik güçleri IŞİD'e göz yumuyor iddiası
0 0

Ankara katliamını yapan canlı bombaların Türkiye'ye Gaziantep'ten giriş yaptığı öne sürülüyor

24 Ekim 2015 Cumartesi 06:22

Ankara’daki katliamı gerçekleştirenlerle birlikte halen yakalanmayan canlı bombaların Türkiye’ye giriş yaptıkları Gaziantep’te yalnızca polisin değil yargının da IŞİD’i etkisiz hale getirecek bir tutumdan uzak olduğu iddia ediliyor.

 

YILGINLIK VAR

 

 Erdem Gül'ün Cumhuriyet’te yer alan haberine göre, Kilis’in Elbeyi mıntıkasından girip Doğanpınar mevkiinden geçerek Gaziantep’e giren IŞİD mensuplarının tamamının istihbarat ve terör şubelerince takip edildiği öne sürülüyor. Ancak uzun zamandır yakalananlar da dahil yargı önüne çıkarılanlara ciddi herhangi bir işlem yapılmadığı ileri sürülüyor.  Buna göre, şüpheliler çoğunlukla mahkemeye dahi çıkarılmadan salıveriliyor. Soruşturma sürecinde şüpheli kişilerin işlemleri dahi çok uzun sürebiliyor. Bütün bunlar IŞİD’cilerin yakalanarak tutuklanmalarını sağlamakla görevli personelde yılgınlık oluşturmuş durumda.

 

Polisin bir süredir IŞİD’cileri kendi mıntıkaları dışına kadar takip ettikten sonra takibatı bırakmaya başladığı öne sürülüyor. İddiaya göre, takip edilen IŞİD’ciler Jandarma bölgesine geçtiğinde hemen takibi bırakıp Jandarma’yı arıyorlar. Bu şekilde Oğuzeli ilçesinde Jandarma tarafından bir düzine IŞİD’cinin yakalandığı iddia ediliyor.

 

'OTOGARDAN DAĞILIM' İDDİASI

 

Gaziantep’e gelen IŞİD mensuplarının buradaki merkez otogardan başka bölgelere dağıldığı belirtiliyor. Ancak otogarda görev yapan otogar polislerİ tarafından şu ana kadar bir yakalama yapıldığına dair bilgi bulunmuyor.


 

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha