• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Habertürk sildi: Erdoğan, Akar ve Kalın'ı Gül'ü iknaya yolladı

Habertürk sildi: Erdoğan, Akar ve Kalın'ı Gül'ü iknaya yolladı
0 0

Erdoğan'ın Erbakan Ödülleri öncesi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ikna için ziyarete gönderdiğini ileri süren Habertürk, daha sonra bu haberi sitesinden kaldırdı.

27 Nisan 2018 Cuma 00:54

Erken seçimlerin 24 Haziran'da yapılması kararı sonrası Cumhurbaşkanlığı için aday belirleme süreci devam ediyor. AKP-MHP ittifakının adayı Erdoğan. Muhalefette ise adayların kimler olacağı kesinleşmedi.

 

Bir süredir Abdullah Gül'ün adaylığı gündemde. Özellikle Saadet Partisi'nin adayı olacağı uzun süredir konuşulan Gül'ün, ortak aday olması yönünde çalışmalar yapıldığı belirtiliyordu. Ancak İYİ Parti ve CHP bunun gündemde olmadığını açıkladı. Gül'ün ise tek aday olmak istediği ifade ediliyor.

 

Gül'ün adaylık için isminin geçmesine ise hem MHP hem de AKP'den sert tepkiler gelmişti. Erdoğan'ın, Erbakan Ödülleri öncesi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ikna için ziyarete gönderdiği ileri sürüldü.

 

Habertürk'ün iddiasına göre, Erbakan Ödülleri Törenine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu salona birlikte giriş yapmıştı. İlerleyen saatlerde Habertürk'ün konuya ilişkin haberini yayından kaldırdığı, habere dair sosyal medya paylaşımlarını ise sildiği bildirildi. Haber ve habere dair sosyal medya paylaşımı şöyleydi:

 

Habertürk'ün 'Erdoğan hangi isimleri Gül'e yolladı!' başlıklı haberi

 

 

haberturk

 

İddia akla Milli Gazete’nin haberini getirdi. Milli Gazete dün (25 Nisan) yayımladığı haberde, Abdullah Gül ile Maslak’taki ofisinde yaklaşık 2,5 saatlik bir görüşme yapan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun ofisten ayrılmasının hemen ardından yeni bir konvoyun giriş yaptığını, korumaların makam aracının etrafını sararak görüntü alınmasını engellediğini aktarmıştı.

 

KAYNAK: AHVAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha