• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hakan Atilla, 32 aylık hapis cezasına itiraz etti

Hakan Atilla, 32 aylık hapis cezasına itiraz etti
0 0

ABD'de yargılandığı mahkemede İran yaptırımlarını ihlal suçundan 32 ay hapis cezasına çarptırılan Mehmet Hakan Atilla, mahkeme kararını temyize götürdü.

25 Mayıs 2018 Cuma 21:06

ABD’nin New York şehrinde yargılandığı mahkemede İran yaptırımlarını ihlal etme suçundan 32 ay hapis cezasına çarptırılan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, mahkeme kararını temyize götürdü.

 

Davanın Hakimi Richard Berman, Hakan Atilla’ya 32 ay hapis ve 500 dolar para cezasını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Karar sonrası Atilla’nın avukatı Victor Rocco, karardan memnun olduklarını ancak temyize taşıyacaklarını söylemişti

 

HAKİM BERMAN, İSTİSNA BİR KARAR VERMİŞTİ

 

Rocco, Adalet Bakanlığı Elektronik Sistemi’ne, Berman’ın kararını temyize götürdüğünü gösteren belgeyi ekledi. Belgeye göre Rocco, Berman’ın 32 aylık hapis karara itirazda bulunuyor.

 

Berman, avukatların bile istediği hapis cezasının altında bir hüküm vererek, kararı ‘İstisnai bir durum’ olarak nitelemişti.

 

ATİLLA 5 MADDE’DEN SUÇLU BULUNMUŞTU

 

Atilla’ya “ABD Hazine Bakanlığı’nı dolandırmak için kumpas kurma”, “Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası’nı (International Emergency Economic Powers Act) delmek için kumpas kurma”, “bankacılık sisteminde sahtekarlık yapma”, “bankacılık sisteminde sahtekarlık yapmak için kumpas kurma”, “kara para aklama” ve “kara para aklamak için kumpas kurma” suçlamaları yöneltilmişti.

 

KAYNAK: IPA

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha