• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hakkari’de eylem yasağı 15 gün uzatıldı

Hakkari’de eylem yasağı 15 gün uzatıldı
0 0

Hakkari’de eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı. Duyuru Valilik tarafından yapılırken yapılan açıklamada yasak kararının bugünden itibaren geçerli olacak şekilde alındığı belirtildi.

15 Aralık 2019 Pazar 11:34

Alınan karar umuma açık alanlarda “Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Oturma Eylemi, Protesto Eylemi, Açlık Grevi, Çadır Kurma, Basın Açıklamaları, her türlü Stant Açma, Konser, Şenlik, Meşale Yakma, El İlanı/Bildiri Dağıtma” gibi etkinlikleri kapsıyor.

 

Tüm eylemler yasaklandı

 

Valilik sitesinden duyurulan açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

“Cumhuriyetin temel nitelikleri, Devletin ülkesi ve milletin bölünmez bütünlüğü ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin engellenmemesi, millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, meydana gelebilecek olası bir provokasyonun engellenebilmesi ve yaşanması muhtemel toplumsal olayların önlenmesi amacıyla;

 

2911 Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19 Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11.Maddesi hükümleri gereğince;

 

Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkâri İl sınırları içerisinde (İl merkezi, ilçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 15/12/2019 tarihi saat:00.00’dan 29/12/2019 tarihi saat:23.59’a kadar on beş (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Oturma Eylemi, Protesto Eylemi, Açlık Grevi, Çadır Kurma, Basın Açıklamaları, her türlü Stant Açma, Konser, Şenlik, Meşale Yakma, El İlanı/Bildiri Dağıtma vb. türdeki eylem ve etkinliklerin yapılmasının YASAKLANMASI kararı alınmıştır.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha