• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hakkında soruşturma başlatılan Temelli: Adalet, mahkeme salonlarına geri dönecek

Hakkında soruşturma başlatılan Temelli: Adalet, mahkeme salonlarına geri dönecek
0 0

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Tunceli'de hakkında başlatılan soruşturmayla ilgili, "Bir suç ortada yok. Suçun olması da zaten söz konusu değil" dedi.

19 Mart 2019 Salı 18:24

Temelli, "Çok yakın zaman Türkiye çok daha adaletli bir ülke olacak. Adalet, mahkeme salonlarına geri dönecek. Bunu hep birlikte başaracağız" diye konuştu.

 

Batman'ın Beşiri ilçesinde belediye önünde partisince düzenlenen mitinge katılan HDP Eş Genel Başkanı Temelli, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında açılan soruşturmaya hakkında açıklama yaptı.

 

Tunceli'deki aday tanıtım toplantısında Abdullah Öcalan hakkında övücü sözler söylediği ve konuşmanın çeşitli bölümlerinde 'terör örgütü propagandası' yaptığı iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması için dosya hazırlanan Temelli, şunları söyledi:

 

"Sadece bana değil, birçok arkadaşımıza soruşturma açılıyor. Her gün onlarca soruşturma açılıyor. Bir suç ortada yok. Suçun olması da zaten söz konusu değil. Bugün cezaevinde olan hiçbir arkadaşlarımız suçu olduğu için cezaevinde değil. Hiçbir haklı gerekçesi olmayan soruşturmalar açılıyor. Alıştık bunlara. Ama Türkiye umutsuzluğa hiç prim vermesin. Her gün umuda uyansın, umudu güçlendirsin. Çok yakın zaman Türkiye çok daha adaletli bir ülke olacak. Adalet, mahkeme salonlarına geri dönecek. Bunu hep birlikte başaracağız."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha