• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Halil Sezai'nin savcılık ifadesi ortaya çıktı: Şehadet getirdiğini duymadım, ben de yaralandım

Halil Sezai'nin savcılık ifadesi ortaya çıktı: Şehadet getirdiğini duymadım, ben de yaralandım
0 0

Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp eden sanatçı Halil Sezai'nin savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı.

17 Eylül 2020 Perşembe 19:44

Şarkıcı Halil Sezai, savcılık ifadesinde 67 yaşındaki komşusunu darp ettiğini kabul ederek "Olay esnasında kesinlikle ezan okuduğunu veya şehadet getirdiğini duymadım. Kendi konserlerimde dahi ezan okunduğunda konserime ara verip ezanın bitmesini beklemişimdir. Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darp etmiştir. Ben de yaralandım" dedi. 

 

İfadesinde Hüseyin Meriç'i yaklaşık 2 yıldır tanıdığını belirten Sezai, "Geçmişte Hüseyin Bey'le defalarca yemek yiyip vakit geçirmişizdir. Daha sonra bu samimiyetimize güvenerek çekim için bu villayı kullanabileceğimizi düşündüm. Hüseyin Meriç ile görüşmeye gelirken sevdiği bir çiçeği aldım" dedi.

 

"Sinirle kendisine birkaç defa vurdum"

 

İfadesinde, "Hüseyin Bey ile samimiyetimize istinaden bu odun parçasını şaka amacı ile kendisine uzattım" şeklinde konuşan Sezai, şöyle devam etti:

 

"Bahçedeki tartışmamızda ben kesinlikle Hüseyin Bey'in ikametinin içine girmedim. Tüm tartışma villanın ortak müştemilatında gerçekleşmiştir. Daha sonra Hüseyin Bey sokakta küfürlerine ve tehditlerine devam edince bir anlık sinirle kendisine birkaç defa vurdum. Ben de o sırada kendisine küfür etmiş olabilirim. Şahsa bu sırada 'Ezan mı okuyorsun sen? Ezan okumak sana mı kaldı' şeklindeki söylemim olayla veya dini değerlerle hiçbir alakası yoktur."

 

"Olay esnasında şehadet getirdiğini duymadım"

 

Sezai ifadesini şu şekilde sonlandırdı:

 

"Tamamen Hüseyin Bey'in geçmişte villanın bahçesinde sürekli yüksek sesle ezan ve ilahi tarzı kayıtlar açıp taciz amaçlı dinlemesinden dolayıdır. Olay esnasında kesinlikle ezan okuduğunu veya şehadet getirdiğini duymadım. Kendi konserlerimde dahi ezan okunduğunda konserime ara verip ezanın bitmesini beklemişimdir. Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darp etmiştir. Ben de yaralandım." 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha