• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hamza Yerlikaya’nın ‘maaşlarını’ eleştirdi, görevinden alındı, AKP’den ihraç edildi

Hamza Yerlikaya’nın ‘maaşlarını’ eleştirdi, görevinden alındı, AKP’den ihraç edildi
0 0

Hamza Yerlikaya’nın VakıfBank yönetim kuruluna atanmasını ve böylece bir maaş daha alacak olmasını eleştiren Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, üyesi olduğu AKP’den ihraç edildi.

18 Eylül 2020 Cuma 14:07

Kayacık, 15 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Bir AK Partili olarak olarak atamanın hiçbir izahını yapamıyorum, insanlar kıt kanaat geçinirken, 3-4 ayrı makamdan maaş alınıyor, bunu kabul edemiyorum” yazmıştı.

 

Genel Merkez tarafından paylaşımı yapan Muğla İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı. Kayacak partisi AKP’den de ihraç edildi.

 

Kayacık’ın Yerlikaya’yı eleştiren paylaşımı şuydu:

 

“#HamzaYerlikayaMilli sporcu, eski Güreş Federasyonu Başkanı ve eski Milletvekili….Önce; Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanan Yerlikaya, ardından, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevine getiriliyor….Buraya kadarına eyvallah….Ammaaaa….Aynı Yerlikaya, hiçbir yeterliliği, uzmanlığı ya da deneyimi olmadığı halde, önceki gün Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine de atanıyor ya, işte buna eyvallah diyemiyorum…..İnsanlar, ekonomik krizde esnafı ile işçisi ile emeklisi ile kıt kanaat geçinirken, birine böylesine kaymaklı atamalar yapılması, üstelik ülke şartlarına göre çok yüksek ücretli 3-4 makamdan aynı anda maaş alması kabul edilemez….AkParti’li bir vatandaş olarak kınıyorum, hiçbir izahı olmayan ve vicdanları yaralayan bu atamanın derhal durdurulmasını diliyorum…….”

 

Kayacık görevden alındıktan ve AKP’den ihraç edildikten sonra ise şu paylaşımları yaptı:

 

“Haksızlık önünde eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz…’ demiş Hz. Ali. Allah’a şükür bugüne kadar şerefimizi yere düşürmedik, düşürmeyiz. Yanlışa, yanlış demek, doğruya, doğru demekten her zaman daha zordur. Hayatım boyunca doğruyu söylemekten vazgeçmeyeceğim. Herkes, her şeyi biliyor. Takdir siz kıymetli hemşerilerimin”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha