• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Harbiyeli annesine gözaltında psikolojik işkence

Harbiyeli annesine gözaltında psikolojik işkence
0 0

“15 Temmuz darbe girişimi”ne ilişkin yürütülen dava kapsamında müebbet hapis cezası alan askerî öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya dün evinin önünde yeniden gözaltına alındı.

22 Ocak 2020 Çarşamba 13:50

Çetinkaya’nın gözaltında tutulduğu Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde psikolojik işkenceye maruz bırakıldığı belirtildi. 

 

Melek Çetinkaya’nın arabasında yapılan aramanın ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’ye götürüldüğü ve hala orada gözaltında tutulduğu öğrenildi.

 

"Adalet Yürüyüşüne" destek verdiği için gözaltına alıp serbest bırakılan Buket İncir sosyal medya hesabından Çetinkaya'nın yaşadıklarını paylaştı.

 

İncir, yaptığı paylaşımlarda Çetinkaya’nın TEM Şube’de bir buçuk saat yüzü duvara dönük şekilde ayakta bekletildiği, oturmasına izin verilmediğini belirtti. İncir, polislerin Çetinkaya’ya yönelik “kısacık boyun ile ne işlere karışmışsın", “sosyal medyayı kullanmayı sana kim öğretti” gibi alay edici cümleler kullanıldığını aktardı.

 

Buket İncir, Çetinkaya’nın nezarethanede yerde yattığını ve Çetinkaya’nın, “Avukatlar beni yalnız bırakmasın” dediğini  ifade etti. İncir, Çetinkaya’nın gözaltında tutulduğu yerde kadın polislerin olmadığını da ekledi.

 

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Çetinkaya’ya işkence iddialarına tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden gösterdi. Gergerlioğlu, İçişleri Bakanlığı’nı etiketleyerek yaptığı paylaşımda, “Nedir bu anneyi rahatsız ettiğiniz? Her keyfiliği mubah sanıyorsunuz ama bilin ki tüm kamuoyu Melek annenin yanındadır! Hukuksuz işlerinizi bırakın!” ifadelerini kullandı.

 

Gergerlioğlu, Çetinkaya'nın başlattığı yürüyüşe destek veren çok sayıda kişinin Konya, İstanbul ve Ankara'da gözaltına alındığını belirterek, “Ne oluyoruz! Çocukları için yüreği yanan anneleri de mi terörist ilan edeceksiniz? Daha nereye kadar gideceksiniz? Anneler vicdanımızdır” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha