• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hasta eşini sırtında hastaneye yetiştirmeye çalışan yurttaş: Bu devletin ayıbıdır, utanması lazım bu insanların

Hasta eşini sırtında hastaneye yetiştirmeye çalışan yurttaş: Bu devletin ayıbıdır, utanması lazım bu insanların
0 0

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde yol olmadığı için eşini karlı yolda sırtında taşıyan Ali Direk, “Bu devletin ayıbıdır, halimize bakın” diyerek yetkililere seslendi. AKP'li belediye başkanı, yolun kardan dolayı yapılamadığını söyledi.

6 Aralık 2019 Cuma 16:34

Bingöl’ün Adaklı ilçesinde hasta eşini sırtında taşıyarak hastaneye götürmeye çalışan Ali Direk, yol yapılması için yetkililerden yardım istedi.

 

AKP'li Adaklı Belediyesi’nin hastaneye giden yola asfalt döşememesine isyan eden Direk, “Bu devletin ayıbıdır, utanması lazım bu insanların. 2020 yılına gireceğiz, halimize bakın. Bizim belediye başkanımız utansın şimdi” diyerek yetkililere seslendi.

 

 

Belediye Başkanı: Kardan dolayı yol yapılamadı, pazartesi çalışmalar başlayacak

 

Konuyla ilgili Independent Türkçe’ye konuşan Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, yol yapım çalışmalarının her bölgede sona erdiğini, ancak Direk ve ailesinin kaldığı Güngörsün mahallesindeki çalışmaların kar yağışı nedeniyle ertelendiğini söyledi. Çalışmaların pazartesi günü tekrar başlayacağını aktardı.

 

Işık, Direk ve ailesinin kaldığı evin o mahalledeki tek ev olduğunu ekledi.

 

Işık’ın açıklaması şöyle:

 

“Ali Direk’in oturduğu ev Güngörsün mahallesindeki o bölgede bulunan tek evdir. Sonbahara doğru araç kiralayıp o tarafa malzeme taşıdık, ancak kar yağdı. Kardan dolayı çalışmalarımız yarım kaldı. Tekrar kar yağmazsa pazartesi  bu yola malzeme taşıyıp çalışmalarımızı başlatacağız”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha