• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hasta tutuklu Filiz: Ölüme terk edildim

Hasta tutuklu Filiz: Ölüme terk edildim
0 0

Tahliye talebi reddedilen hasta tutuklu Mehmet Salih Filiz, sağlık durumunun kötüye gittiğini belirterek, Sabri Kaya gibi ölüme terk edildiğini ifade etti.

28 Mayıs 2020 Perşembe 17:15

İzmir Ödemiş T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan ve kalın bağırsak kanseri, kemik erimesi ve tüberküloz hastası olan Mehmet Salih Filiz (23), sağlığına ilişkin durumu ailesi aracılığıyla aktardı. Filiz, bu haftaki telefon görüşmesinde sağlık durumunun daha da kötüye gittiğini belirterek, kendisinin de Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde yaşamını yitiren ağır hasta tutuklu Sabri Kaya gibi ölüme terk edildiğini söyledi. 

 

HASTA TUTUKLULARA SES OLUN

 

Tahliyesi için yapılan başvuru sonuçlarının bu hafta eline ulaştığını ifade eden Filiz, şunları söyledi: “Tahliye taleplerim reddedildi. Gerekçede ise,‘Devlet gerekli tüm önlemleri almaktadır’ deniliyordu. Kanmaların her geçen gün fazlalaşıyor. Benden Adana Pozantı’nın intikamı alınmak isteniyor. Ben Pozantı’da çocuk tutuklulara yapılan cinsel istismar olaylarını açığa çıkardım ve bana dava açılmıştı. Mahkemem halen devam etmektedir. Bundan dolayı serbest bırakılmıyorum. Cezaevi yönetimi bana hala ısrarla ‘seni revire çıkarmayacağız’ diyor ve psikolojik anlamda çöküntü yaratmak istiyorlar. Vicdan sahibi olan herkes ağır hasta tutuklulara duyarlı olup sesi olsunlar.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha