• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Havalimanında erken doğum yaptı, şikayetçi oldu

Havalimanında erken doğum yaptı, şikayetçi oldu
0 0

Beyrut'a gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen Iraklı Sazgar Mohammed Arif, erken doğum yaptı. Çocuğu ölü doğan kadın, aksaklık olduğunu öne sürerek savcılığa şikayette bulundu.

14 Haziran 2016 Salı 08:48

Iraklı Ahmet Salar Mahmud ile eşi Sazgar Mohammed Arif (36), 11 Haziran Cumartesi günü THY'nin TK-807 uçağı ile Süleymaniye'den saat 06.20'de İstanbul'a geldi. Iraklı aile aynı gün TK-824 ile saat 12.25'de transit olarak geldikleri İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Beyrut'a gideceklerdi. Ancak Irak'taki doktorun 'uçabilir' raporu verdiği Sazgar Mohammed Beyrut uçağının kapısında hamile olduğu için rahatsızlandı. Bunun üzerine uçağa binmesine izin verilmedi. Iraklı aile transit bölgede bulunan Air-Port Otele yerleştirildi.

 

OTELDE DOĞUM SANCILARI BAŞLADI

 

Otele yerleşen Sazgar Mohammed Arif, 2 gün sonra dün akşam saatlerinde bu kez doğum sancısına yakalandı. Eşi Ahmet Salgar Mahmud durumu otel yetkililerine bildirerek doktor istedi. Otele gelen doktor Iraklı kadın da doğumun başlamak üzere olduğunu belirterek hastanın acele hastaneye gitmesi gerektiğini söyledi.

 

Bunun üzerine hazırlanan Iraklı Sazgar, sedyeye alınmak istendi. Ancak otelin asansörüne sedye sığmadığı için Sazgar Muhammed tekerlekli sandalyeye konularak transit bölgeden geçirildi ve dış hatlar E Kapısı önündeki ambülansa getirildi. Burada tam ambülansa binileceği sırada Iraklı Sazgar Muhammed Arif bebeğini doğurdu. Çocuğun nefes almadığını belirleyen doktor ambülansın içinde bebeğe kalp masajına başladı. Hemen Bakırköy Doktor Sadi Konuk Hastanesine gidildi ve yol boyunca da kalp masajı yapıldı. Ancak çocuğu ölü teslim alan hastane doktorları da yaptıkları tüm müdahalelere rağmen bebeği hayata döndüremedi.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

 

Çocuğunu kaybeden Iraklı Sazgar Muhammed Arif ve eşi Ahmet Salgar Mahmud yaşadıkları bu talihsiz olay üzerine savcılığa şikayette bulunarak kendisinin sedye yerine tekerlekli sandalye ile ambülansa götürüldüğünü ve bu nedenle de bebeğini kaybettiğini iddia etti. Bakırköy Savcılığının olayla ilgili olarak soruşturma başlattığı öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha