• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP Kadın Meclisi'nden Soylu'ya: Korkmuyoruz, susmuyoruz

HDP Kadın Meclisi'nden Soylu'ya: Korkmuyoruz, susmuyoruz
0 0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü sırada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay'ı tehdit etmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

16 Kasım 2018 Cuma 15:58

Açıklamada, "Mardin Milletvekilimiz Ebru Günay, Süleyman Soylu’ya  'İmralı'daki tecridin müsebbibi bu iktidardır' demiş; Hakkâri Milletvekilimiz Leyla Güven’in gözaltına alınıp tutuklanması emrini verip vermediği sorusunu sormuştur. Ayrıca Türk ordusu ve ÖSO çetelerince Afrin’in ‘işgal edildiği’ gerçeğini Bakanlık adı altında 300 kişiyle işgal ettiği salonda Soylu’nun yüzüne haykırmıştır. Ancak Soylu, yasama görevini yürüten milletvekillerimizin bu sorularına cevap vermek yerine 'Sen provokatörsün. Görürsün sen…'  şeklinde tehditler savurmuş ve parmak sallamıştır. Biz, Süleyman Soylu’yu Genel Başkanımız Pervin Buldan’ı tehdit eden hadsizliğinden, 'kanun, kural dinlemeyin 'diyerek açıkça ilan ettiği hukuk bilmez tavrından tanırız" denildi.

 

'SUSMUYORUZ KORKMUYORUZ'

 

Soylu'nun tehditlerinin milyonlarca kadına dönük olduğunun belirtildiği açıklamanın devamı şöyle: "Bugün Süleyman Soylu’nun temsil ettiği anlayış aynı zamanda önceki dönem Eş Genel Başkanlarımızı, milletvekillerimizi ve Hakkâri Milletvekilimiz Leyla Güven’i cezaevinde rehin tutan anlayıştır. Süleyman Soylu’nun parmağını sallayıp, hadsizce tehditler savurması, bastırmaya çalıştığı bu gerçeği değiştiremeyecektir. Evde, sokakta, işyerinde ve parlamentoda sözümüze, kimliğimize, emeğimize ve irademize ket vurmaya çalışan erkek egemen anlayışın aynı zamanda siyasetteki varlığımıza tahammülsüzlük derecesinin ne kadar yüksek olduğu bir kez daha teşhir olmuştur. Biz kadınlar susmuyoruz, korkmuyoruz! Bu hadsizliğe kadın özgürlük mücadelemizi ve dayanışmamızı büyüterek cevap vermek boynumuzun borcudur!"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha