• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

 HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Necmettin Doğrul'un evine silahlı saldırı

 HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Necmettin Doğrul'un evine silahlı saldırı
0 0

 HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Necmettin Doğrul'un evine kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Doğrul, saldırının yapıldığı aracın arkasında AKP bayraklarının asılı olduğunu ifade etti. 

22 Haziran 2018 Cuma 18:39

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Adayı Necmettin Doğrul’un Gebze Arapçeşme mahallesinde bulunan evine kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Evin önünden geçen 2 araçtan açılan ateş nedeniyle evin belli yerlerine kurşun isabet etti. Olayda şans eseri yaralanan olmadı. 

 

'SALDIRGANLARIN ARACINDA AKP BAYRAKLARI ASILIYDI'

 

Gece geç saatlerde saldırının gerçekleştiğini aktaran Doğrul, “Gece geç saatler de evin önünden silah sesleri geldi. Ben aldırış etmedim. Daha sonra ikinci kez evin önünde silah sesleri geldi. Balkonda baktığımda eve doğru arabanın içinden ateş eden birilerini gördüm. Aracın arkasında AKP bayrakları asılıydı. Ateş edenler daha sonra bozkurt işareti yaparak hızla uzaklaştı. Sabah olduğunda evin önünde ve duvarlarda kurşun izleri gördük" dedi. 

 

Saldırının kendi şahsında HDP'ye yapıldığını söyleyen Doğrul, seçimlere saatler kala bu tarz provokasyonlara gelmeyeceklerini belirterek,"Bu saldırılar asla bize boyun eğdiremez. Onların kurşunlarına karşı bizler barajları yıkacağız" dedi. 

 

Doğrul, konuya ilişkin suç duyurusunda bulundu. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha