• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir: Merdivenlerimizde oturan Aile Bakanı, kadınlar katledilirken neredeydi?

HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir: Merdivenlerimizde oturan Aile Bakanı, kadınlar katledilirken neredeydi?
0 0

HDP Kadın Meclisi’nin bugün yapılan toplantısında konuşan Sözcü Dilan Dirayet Taşdemir; Diyarbakır il binaları önünde yapılan eylemi “AKP, MHP ve Ergenekon öncülüğünde bir oyun” olarak niteledi.

20 Eylül 2019 Cuma 17:25

Partilerine yönelik bir saldırı konsepti geliştirildiğini belirten Taşdemir şunları söyledi:

 

“Şarkıcısından türkücüsüne, bakanından milletvekiline, tarikatına kadar herkes partimizin önünü geçit alanına dönüştürmüş bulunmakta. Yıllardır annelere her türlü acıyı reva görenler her nedense bugün annelerin acılarının farkına vardılar. Annelerin acılarını sahipleniyormuş gibi davranıyorlar. Eğer gerçekten niyetiniz annelerin acılarını sahiplenmek ise gerçekten bu coğrafyada bir kez daha anneler ağlamasın diyorsanız, gelin barış siyasetini güçlendirelim.”

 

Çözümün partilerinin merdivenlerine oturup algı operasyonlarına zemin hazırlamak olmadığını kaydeden Taşdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Partimizin merdivenlerinde boynunu büküp annelerin acılarını dinliyormuş gibi yapan bir Aile Bakanı söz konusu. Her gün onlarca kadın katledilirken, anneler çocuklarının gözü önünde öldürülürken, kadınlar “Ben yaşamak istiyorum” diye feryat figan ederken Aile Bakanı kılını kıpırdatmadı. Ayşe Öğretmen sadece “Çocuklar ölmesin” dediği için yargılanıp cezaevine atılırken bu Aile Bakanından biz bir ses duymadık. 

 

Yine kendisine buradan soruyoruz 700’den fazla çocuk annesi ile birlikte cezaevinde bir gün o cezaevleri önünde oturmayı düşündünüz mü? Taybet Annenin cenazesi yedi gün sokakta kaldı, Taybet Ana bir anne değil miydi? Neden bunun için bir girişiminiz olmadı.”

 

Acıları yarıştırmadıklarının altını çizen Taşdemir “Biz bütün acıları görünür kılan, eşit, adil ve demokratik bir siyaset geliştirmek istiyoruz. Buradan bütün annelere çağrımız budur: Demokratik siyaseti tasfiye etmeye çalışanlar acılarımızı çoğaltacaktır. Acılarımızı önlemenin yolu buna zemin olmamak hep birlikte çocuklarımız için barış dolu özgürlük yarınlar yaratmak barış siyasetini geliştirmekten geçiyor.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha